0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
13,75 TL
25,0 TL %45
Standart Teslimat : 20 Eylül - 24 Eylül
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Türk İstihbarat ve Espiyonaj Tarihi Kitap Açıklaması

Türk istihbarat ve espiyonaj tarihine dair birçok kitap yazıldı. Ancak söz konusu eserlerin büyük bir bölümü Türk tarihinin belli bir dönemini ve yine o döneme ait istihbarat ve espiyonaj faaliyetlerini kapsayan kısıtlı çalışmalardı. Dar bir tarih çerçevesinde değerlendirilen ve bu nedenle de Türk devletleri ve Türk istihbarat örgütleri arasında bağlantı kurmakta zorlanan kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bir ilke imza attık ve Türk istihbarat tarihini bir eser altında toplamaya çalıştık. Ancak ortaya çıkan bu kapsamdaki bir eseri tek sayı halinde basmak yerine T.İ.T ve T.İ.T1 olarak iki bölüm olarak yayınlanmasının daha uygun olacağı kanaatine vardık.

İncelemekte olacağınız T.İ.T (Türk İstihbarat ve Espiyonaj Tarihi) adlı kitabımız Türklerin İslamiyet’i kabul etmeden önce ve İslamiyet’i kabul ettikten sonraki tarih diliminde kurdukları Türk devletlerinin ve Milli Mücadele döneminde kurulan gizli teşkilatların istihbarat ve espiyonaj çalışmalarını, ünlü Türk ajanların hayatlarını ve Türk ajanlarının diğer ülke istihbarat örgütleriyle sürdürdükleri istihbarat savaşlarını kapsamaktadır.

DOÇ. DR. Kenan Karataş

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.