28,0 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler-Şişirilmiş Sağlık İddialarını Patlatmanın İpuçları Kitap Açıklaması

 

Birkaç yıl öncesine kadar geleneksel dergi, gazete ve haber başlıkları daha uzun ve daha iyi yaşama ile daha ince, daha genç olma adına bize şunu değil de bunu yapmamızı söylüyordu. Ancak günümüzde internet ortamında tıklanmayı sağlamak için sağlık alanındaki asılsız bilginin dolaşımı ve yayılımı arttı. Sağlık alanında birçok ya lan yanlış inanç var. Bu inançlar boş yere oluşmuyor. Arkada çok sayıda varsayım bu inançları şekillendiriyor. Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler işte bu varsayımların ne kadarının doğru ne kadarının yanlış olduğuna dair gerçek bilimden yola çıkarak ilgi çekici ve bilgilendirici bir bakış açısı getiriyor.

Dr. Nina Shapiro, Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler’de yanlışları ve kanıtlarla desteklenen gerçeği birbirinden nasıl ayıracağımızı adeta bir hap şeklinde anlatıyor.

Shapiro, Harvard ve UCLA'daki çalışmalarıyla hem klinik hem de akademik tıpta yirmi yıldan fazla deneyime sahip. Hala hastalara, her gün önemli sağlık kararları vermelerinde yardımcı oluyor.

Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler’de Shapiro egzersizden takviyelere, diyetlerden detokslara, alternatif ilaçlardan aşılara ve tıbbi testlerden medyadaki haberlere kadar her şeyi derinliğine masaya yatırıyor.

Shapiro, toksik şeker ve günde sekiz bardak su içmenin önemi gibi popüler bilgi yanılgılarını da ele alıyor.

Organik veya doğal etiketli ürünler satın alma konusunda daha az endişe duymak, aşı takvimine uymamak, kilo verme yöntemlerine alışmak ve yalnızca diyetle kanseri tedavi edebileceğinizi düşünmek gibi sorunlara herkesin anlayabileceği ve uygulayabileceği çözümler sunuyor.

Bu kitap, hayatlarının baharındaki bireyler için olduğu kadar anne-babalar ve yaş almış ailelerin de okuyup yararlanacakları bir başucu kaynağıdır.

Tıpta ve Sağlıkta Balon Bilgiler’in cevapladığı sorulardan bazıları:

- İnternetteki doktor puanları değerli midir ve internette tanıtıma yönelik hangi koşulları teşhis edebilirsiniz?

- Horlama ve DEHB arasındaki bağlantı nedir?

- “Doktor Tarafından Önerilen” ve “Klinik Olarak Kanıtlanmış” ne demektir?

- “Süper gıdalar” gerçekten var mı?

- Hangi vitaminler kanser riskinizi artırabilir?

- Aşılar vücuda toksinleri ekler mi?

- Günümüzün yaşlanmayı önleme konusunda balon bilgi olmayan en iyi hile nedir?

- “Günde on bin adım” atmak sağlığınızı gerçekten etkiler mi?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.