37,4 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Taif'te Ölüm Kitap Açıklaması

 


Mithat Paşa, Batı'daki aydınlanma düşüncesi, Fransız Devrimi ve özgürlük mücadelesinden etkilenmiş bir avuç aydınla birlikte, beş yüz yıllık bir imparatorluğun artık köhnemiş zihniyetini değiştirmeyi ve çağdaş bir yönetim anlayışı getirmeyi amaçlamaktadır.

Sultan Abdülhamit, Meşrutiyet'i ilan etme sözüyle tahta geçmiştir. Ama asıl niyeti başkadır. Giderek artan baskıcı bir yönetimle bütün ipleri eline almaya ve kendine karşı çıkan sesleri susturmaya kararlıdır.

Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş arifesinde bu iki güç karşı karşıya gelecek ve Türk tarihinin en gerilimli mücadelesini yaşayacaklardır.

'Taif'te Ölüm', çöken bir imparatorluğun çağdaşlaşma sancılarını son derece akıcı bir dille anlatırken, dönemin baş aktörlerinin bireysel trajedilerini de başarıyla gözler önüne seriyor.

Romanı okurken, Mithat Paşa'nın siyasal-bireysel yaşamının, dostluklarının ve aşklarının yanı sıra, günümüzdeki demokrasi savaşının tarihimizdeki kökenlerine ve bugünün siyasal ayak oyunlarına taş çıkartan saray entrikalarına da tanık olacaksınız.Sayfa Sayısı: 271

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.09.2019

Hakkında

Sonuçta tarih kitabı olmadığı için -türü roman- yazar kendi yorumunu katmış. Bunun bilincinde olarak okursanız kitaptaki olayların tarihsel gerçekliği sizi rahatsız etmeyecektir. Kitap gayet akıcı.

10.05.2011

TAİFTE ÖLÜM

kitabı yeni bitirdim ama kitapta hıfzı hoca bayağa bir taraf tutmuş. Çünkü:  2.Abdulhamite (Cennet mekana) o kadar çok ağır hakaretler ediyor ki , sanki bu ülkenin en büyük baş düşmanı o gibi , her ne kadar kurnaz olsada o ülkenin bekasını düşündüğü içindir böyle hareket etmek zorundaydı. ayrıca bu onun kurnazlığından değil zekiliğini gösterir. Bir diğer nokta ise de mithat paşayı çok aşırı bir şekilde övmesidir. Bu o kadar yapmacık olmuş ki kitap ta belli bir noktadan sonra bıtkınlık veriyor insana. ama yinede eline sağlık  (HER TÜRLÜ ELEŞTİRİYE AÇIĞIM )

08.11.2005

Hıfzı Topuz abimizden, tadından yenmeyecek bir başyapıt. Ellerin dert görmesin sevgili Hıfzı Abi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.