32,5 TL
Standart Teslimat : 08 Ekim - 11 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Süleyman Demirel'li Yıllar Kitap Açıklaması

 

"Bu Kitap'ta; devletimizin ebediyete kadar akıp gidecek hayatında şan, şeref ve haysiyetle hizmet etmiş, köyden yetişmiş ve kabul görmüş bir lideri, tanıyanlarının farklı anlatımlarıyla bulacaksınız.
Okudukça medyadan tanıdığınız Süleyman Demirel'den farklı bir kişilikle karşılaşabilirsiniz. O'nun yaşanan günü değil, yaşanacak yarınları görerek ısrarla yürütmeye çalıştığı demokrasi mücadelesine ve insanlığa yaklaşımındaki derin felsefeye tanık olacak ve takdirle hatırlayacaksınız.
Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinde oluşturduğu mutlu birlikteliği ve samimi dostluğu devam ettirebilme azmini İlham Aliyev'den öğrenecek, Nursultan Nazarbayev'in ufuk turunda o günün Türk dünyasında yaratılan itimat ve güveni, Mehmet Ali Bayar'ın hatıralarında ise, Türk Dünyası'nın Sokrates'ini bulacaksınız.

Bulgaristan Cumhurbaşkanları'ndan Petar Stoyanov'un O'ndan edindiği barış ve güven anlayışının yanı sıra Gagauzların Moldova ile birarada yaşamalarına yaptığı rehberlik ve katkıyı Moldova'nın önceki Cumhurbaşkanlarından Mircea Snegur ve Petru Lucincshi'den öğreneceksiniz.

Romanya'da iki defa Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmuş olan İon İliescu'nun, Demirel ile birlikte çalışırken O'ndan duyduğu güçlü, yapıcı ve güven verici işbirliğini, Bosna Hersek'te genç yaşta Cumhurbaşkanlığına gelen Mladen Ivaniç'in "yaşlandığımda O'nun gibi olmak isterdim" deyişini gene bu kitapta okuyacaksınız.

Beraberinde çalışan bakanların, milletvekillerin,  bürokratların yanı sıra muhaliflerinin ve O'nu tanımış olanların farklı bakış açıları ile,  farklı konulardaki tespit ve değerlendirmelerini okudukça O'na olan hayranlığınız artacak, dünya ile ilişkilerde Türkiye Cumhurbaşkanı olarak ülkemize kazandırdığı prestij ile onur duyacaksınız.

Özetle bu kitap, yaşadığı döneme damgasını vuran bir devlet adamının, tarih önünde sahip olduğu ulusal ve uluslararası alandaki saygınlığının, kabul görürlülüğünün hikâyesidir."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.