84,0 TL
Standart Teslimat : 05 Aralık - 08 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Şikago Mezbahaları Kitap Açıklaması

 

Şikago Mezbahaları, yazıldığı dönemden bugüne ABD'deki emekçi sınıfların durumunu gözler önüne seren çarpıcı eserlerden biridir.

 

Şikago'daki devasa et endüstrisi kısa sürede kullanıp bir kenara attığı ve sefalete mahkûm ettiği emekçilerin yerine sürekli yenilerini aramakta, dünyanın dört bir yanından Amerikan rüyasına kanarak gelenler bu acımasız çarkın dişlileri arasında öğütülmektedir. Zenginlik ve özgürlük hayaliyle bu fabrikaların çevresinde toplananların karşısına ise, iş ve can güvenliğinin bulunmadığı, bir kapısından hayvanların, diğerindense kurban edilmeye hazır örgütsüz işçilerin girdiği bir cehennem çıkacaktır. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.03.2021

yokluk, kapitalizm ve bir ailenin hüzünlü yaşantısı

Amerika'nın sanayileşme sürecini ve kapitalizmin insanlar üzerindeki etkisini göçmen bir aile üzerinden çok iyi bir şekilde anlatılmış. İşçi sınıfın yaşadıklarını, insan emeğinin sömürülmesini, ikinci sınıf insanların yaşantılarını gözler önüne seriliyor. İç burkan ve sinir zıplatan bir hikaye.

25.12.2020

amerika'da kapitalizmin gelişimi ve işçi sınıfı

roman 1900'lerin başında amerika'da kapitalizmin göçmen emekçiler üzerindeki etkisini çok çarpıcı bir şekilde aktarıyor. binaen roman okunurken engels'in ''ingiltere'de emekçi sınıfların durumu'' üzerine yazdığı başyapıtı da anımsatıyor. işçi sınıfını anlatan önemli bir çalışma. ilgililer kaçırmasın.

14.10.2020

Muazzam

Çok güzel bir eser. Kesinlikle okunmalı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.