Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sevdalinka

Sevdalinka

Sevdalinka

8/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Everest Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Aynı ırktan, kim bilir belki de aynı soydan geliyorlardı. Aynı yaşlarda, aynı boylardaydılar. Aynı kadını sevmişlerdi. Ataları aynı tanrıya ayrı yollardan ulaşmak istedikleri için, biri Boşnak diğeri Hırvat'tı. Bunu kendileri seçmemişlerdi, savaşmayı ve kaderlerini de seçmedikleri gibi. Ve ambulanstaki çocuğu kurtarmanın dışında, beklentileri yoktu yarın için.

Yarınlar, kurşun, havan topu ve bombaydı, kandı. Ama her ikisi de farkına bile varmadan 'daha güzel günleri' bekliyorlardı. İnsanlar, değişik inançlarla ve hırslarıyla ne kadar karıştırırlarsa karıştırsınlar, kana, acıya, şiddete bulaştırsınlar, bu muhteşem dünyayı, yaşam bir umuttu sonuçta. Hiç bitmeyen bir umuttu.

Dünya tarihinin en acımasız soykırımlarından Bosna'da, bir kadın gazetecinin hayatla hesaplaşması...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 340

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 430

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

İlk Baskı Yılı : 1999

Sayfa Sayısı : 340

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752892422


Yorumlar (9)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Unutamayacağınız bir kitap...

Kulin, o kadar açık ve anlaşılır bir dil kullanmış ki kitabın üzerinde bulunan fotoğraftaki Nimeta'nın ayaklarının çıplak olup olmadığına bakıyorum. Bence hiç vakit kaybetmeden okumanız gereken harikaaaaaaaaaaa bir eser.

En Büyük Soykırım fazla iddialı

Dünyanın yakın tarihinde yaşanmış olan ´´Ruanda Katliamı ´´ var iken Bosna savaşına en büyüğü demek biraz yanlış olur diye düşünüyorum ama yinede soykırım soykırımdır.Her ne kadar Sinan Akkuş´un incir kuşları daha büyük bir eser olsada okumaktan zarar gelmez diye düşünmekteyim.

Ahh Bosna

Bosna soykırımıyla ilgili daha önce çok kitap okumuştum ama bu kitap öyle sıcak anlatılmış ki duygulanmamak elde değil hele Stejo nun o tatlı hikayesi hiç aklımdan çıkmayacak