3,5/5 - 218 Kişi Yorum Yap
20,3 TL
29,0 TL %30
Standart Teslimat : 26 Ocak - 29 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Seher Kitap Açıklaması

 

Seher’deki hikâyeler, heveskâr işi değil insana ve yaşama duyulan derin sevginin ince bir mizahla harmanladığı has yazar işi metinler. Karşımızda, tutsaklık günlerinde vakit doldurmak için yazan biri değil, bugüne kadar ortaya çıkmamış, okura ulaşmamış bir edebiyatçı var.


Demirtaş’ın hikâyelerini okuyunca, keşke halkına, ülkesine, dünyaya karşı duyduğu sorumluluk ağır basmasaydı da yazar olsaydı diye hayıflandım. Sonra, edebiyat-sanat damarımın bencilliğinden utandım: o zaman, edebiyat bir yazar kazanacak ama Türkiye Demirtaş kalibresinde bir siyasetçiden, geleceğin önemli bir liderinden, barış ve özgürlük umudundan yoksun kalacaktı.


- Oya Baydar -


 


Siyaset ve sanat disiplinleri birbirine benzemez. Siyaset; doğru zamanda siyasi açıdan doğru olanı söylemek ve gerçek düşünceleri saklamak ilkesine sahipken, sanatçı deyim yerindeyse yüreğini kazıyarak en gizli duygularını, en büyük kitleyle paylaşmaya koşullanmıştır.  Bu açıdan Selahattin Demirtaş’ın değerli öykülerini özel bir yere koymamız gerekir diye düşünüyorum. Acılar karşısında duyarlı bir yüreğin çığlığını yansıtan bu öyküler, siyasetten çok daha derin bir insani damara dokunuyor.


Kitabın özenli ve akıcı bir Türkçeyle yazılmış olması, hem estetik hem de toplumsal açıdan ayrıca övgüye değer. Bu ülkedeki herkesi birleştirecek olan ortak payda sanatın büyülü yaratıcılığında gizli. Çünkü sanat, vicdanın dilidir. Selahattin Demirtaş da bu dili konuşuyor.


- Zülfü Livaneli -


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Puanlamalar
%67,9
%11,9
%1,8
%2,3
%16,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.02.2021

Anlatım dili esprili

Anlatım dili esprili, okurken insanı gülümsetiyor. Okunası bir öykü kitabı.

21.02.2021

Bayıldım

Kesinlikle okunması gereken bir kitap. Kaçırmayın

13.01.2021

Selo Aslında öyle. Ne biliyor musun?

Seni bir kac kelime ye sığdırmak çok ayıp ve utanç verici benim nezdim'de. Senin gibi dağ gibi yüreği bir adamı 4 duvar arasına nasıl alıyorlar aklım ermiyor buda siyaset olamaz artık. Çünkü sen başkasın Selo. Gönül ister olmayan adelete Selo mu çıkartın beni alın demek ama inan böyle demekle bişey değişmez. Çünkü her seni bile savunmak iktidar nezdinde terörist ve vatan haini olmakla suçlanıyor. Seni sevmek vatan hainlikse ben razıyım Selo. Güzel günler görmek dileğiyle seni çok seviyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.