4/5 - 18 Kişi Yorum Yap, Kazan!
44,4 TL
62,0 TL %28
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 19 Ağustos
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Tüm zamanların en iyi klasik metinlerinden sayılan ve yazarını büyük bir üne kavuşturan, Victor Hugo'nun bu ölümsüz eseri, Paris'in ışıltılı cephesinin gerisindeki yoksul dünyanın içinden sesleniyor.

Geçmişi silip umudu gelecekte aramak, yeni bir dünya kurmak isteyenlerin hikâyesinin anlatıldığı Sefiller, kahramanlarının geleceği kazanma savaşını gözler önüne seriyor. Toplumların mücadelesi, bir devrim çığlığı olarak sirayet ediyor okurun ruhuna ve Sefiller, mücadelenin de romanına dönüşüyor.

"Sefiller'in, edebiyat tarihindeki her dilden ve kültürden birçok erkek ve kadının, içinde yaşadıkları dünyadan daha adil, daha makul bir dünyada yaşamayı arzulamasını sağlayan en etkileyici eserlerden biri olduğuna şüphe yok."
Mario Vargas Llosa/i>Sayfa Sayısı: 1606

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%82,4
%17,6
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.04.2019

Öncelikle Hugo, sonrası yine Hugo!

Bir yüzyıl, bir dönem ve edebiyat tarihi açısından yeri yadsınamayacak çapta büyük bir metinle karşı karşıyasınız. Eseri okunur kılan elbette önemi, yazarı, dönem ziyneti ve tarihi ancak çeviri o kadar güzel ki... Böyle bir çeviri beklemiyordum gerçekten. Romanda  savaş anlatıları, kilise tarihi, Fransa tarihine dair sayfalarca yer ayırmış yazar. Önce size metinden çok kopuk gibi gelse de yazar bağlantı kurulmayacak hiçbir açık sözcük, isim yazar, asker vs kahraman bırakmıyor. Üzerine uzun yıllar çalışıldığı belli olan 1606 sayfalık bu hacimli eseri on beş gün içinde rahatça okuyabilirsiniz. İçinde dram barındıran bunun yanında da kısa hikayelerle ana olayı besleyip vermek istediği mesajı istediği kahraman söyleten devasa bir kitap. Tavsiye etmemek elde değil!

06.10.2015

Romantizmin bariz bir örneği

Romantizm akımının etkileri bolca görülüyor. Yazar hikayaye ara verip başka konular hakkında bilgi veriyor ve  bu, romanın akıcılığını azaltıyor.Manastır kısmı aşırı gereksiz bir bölüm. Waterloo savaşının anlatıldığı yer, bu savaş hakkında bilginiz ve tarihe ilginiz varsa akıcı olabiliyor. Gereksiz ayrıntılarla bezenmiş bu gibi kısımlar olmasaydı roman daha akıcı olabilirdi. Yine de okunacaksa bu versiyon okunmalı 400 sayfalık versiyonları değil. Çünkü bu kitaptan en fazla 300 sayfa atılabilir. Aksi halde kitaptan tam anlamıyla tat alamayız

13.04.2015

yazarlara not vermek?

Kısaca şunu söylemek istiyorum: Tolstoy ya da Hugo ya da... Bu büyük yazarların eserlerine not vermek, onlara saygısızlıktır.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız