23,2 TL
Standart Teslimat : 02 Temmuz - 05 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sanatçı Kadınlar Pansiyonu Kitap Açıklaması

 


Birinci Dekor: St.Petersburg. Geleceğin primabalerinası Nina Ivanovna'nın yıldız olma yolundaki serüveni.

İkinci Dekor: İstanbul'un Yeniköy semtinde bir yalı. Semiramis'in başarılı bir ressam olmak için babası Halim Ruhi Bey'e karşı verdiği savaşım.
Üçüncü Dekor: Garda Gölü - Milano. Genç Marta Montesel'in dünya çapında bir Soprano oluşunun öyküsü.

Dördüncü Dekor: Yozgat'ın Karakuyu Köyü. Efemine tavırlı Haydar ve kuklaları. Dağların kır çiçeği güzel çoban ve Haydar'ın beşik kertmesi Satı'nın bez bebekleri.

Beşinci Dekor: Beyoğlu'nun arka sokaklarından biri olan Hacı Hüsrev Sokağı. Sokağın eski Rum evlerinden birinde kesişen yollar, birleşen eller, çıkarsız bir dostlukla kenetlenir.

Feridun Ulusoy'un bir Tiyatro Oyunu tadındaki son romanı "Sanatçı Kadınlar Pansiyonu", Sanat'ın evrenselliğini vurgulayan, ironik, sürükleyici bir yapıt. Yazar, en acıklı öykülerin bile gülünesi yönlerini bulup çıkartırken, tüm yaşamların her şeye karşın yaşanmaya değer olduğunu kâh ağlatıp, kâh gülümseterek düşündüren olaylar cümbüşüyle okurun belleğine nakşediyor. Bu çeşitliliğiyle roman adeta bir İstanbul mozaiği….
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 348

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Büyülüdağ

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.