Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Popülizm-Büyük Hınç

Popülizm-Büyük Hınç

Popülizm-Büyük Hınç

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Son dönemde popülizm hakkındaki analizleri son derece ilgi gören Eric Fassin’in Popülizm: Büyük Hınç başlıklı kitabı, demokrasinin bugün içinde bulunduğu krizin yanı sıra ABD’den Fransa’ya, İngiltere’den Türkiye’ye kadar tüm dünyada yükselen sağ popülizme ışık tutarken, bu popülizm karşısında solun uygulaması –ve uygulamaması- gereken stratejileri de masaya yatırıyor.


“Bu kitap iki seçim arasında yazıldı: 2016’nın Kasım ayında ABD’de Donald Trump’ın Başkanseçilmesinden sonra, 2017’nin Mayıs ayında Fransa’da Emmanuel Macron’un Cumhurbaşkanı seçilmesinden önce. Ancak kitabın konusu, bu iki ülkeyle sınırlı değil. Aslında ikili bir siyasi bağlam üzerinden ilerliyor.

Bir tarafta, yabancılar ve azınlıklar karşısında -sözüm ona- birleşmiş bir halk oluşturma hedefindeki bir retorikle hareket eden aşırı sağın güçlü yükselişi; diğer taraftaysa, yüzde 1’lik bir elit zümre
karşısında birleşmiş başka bir halk tahayyülü üzerinden neoliberalizm imparatorluğuyla savaşmak için bu retoriği başka bir şekilde kullanan aşırı solun karşı söylemi.Bir tarafta Donald Trump ya da Marine Le Pen; diğer taraftaysa Bernie Sanders ya da Jean-Luc Mélenchon.”

 

Kapak Tasarımı: Ali İmren

Editör: Levent Ünsaldı
Redaksiyon: Levent Ünsaldı
Dizgi: İsmet Erdoğan

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 80

Ebat : 13,5 x 19

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059436403


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!