44,85 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Pinhan Kitap Açıklaması

 

Elif şafak’ın ilk kitabı olan bu eserin ilk basımı, 2009 yılında yayımlanmıştır. Yazarın ilk eseri olma özelliğini taşıyan bu kitabın kapak tasarımı Uğurcan Ataoğlu, kapak resmi Mercan Dede’ye aittir.


Elif Şafak bu kitabıyla 1998 yılında Mevlana Büyük Ödülü’nü kazanmıştır.


Yazarın ilk romanı olan bu eserde tasavvuf  teması işlenmiştir. İstambul’a gelen bir derviş aracılığıyla eski İstanbul yaşamını anlatan yazar, yüzlerce yıl önceki insan aklını ve ruhunu meşgul eden düşüncelerin, bugünden pek farklı olmadığına dikkat çekmiştir. Yazarın hikayelerde zaman zaman Arapça ve Farsça kelimeler kullanması hikayeleri daha gerçekçi kılmıştır. 


 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Elif Şafak'la Sözünü Sakınmadan (Video)

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan etkinliğinin 18 Ağustos 2011 tarihli üçüncü buluşmasında, usta eleştirmenler Ömer Türkeş ve Semih Gümüş, İstanbul Modern’in bahçesinde Elif Şafak’ı konuk ettiler. İntihal tartışması, İngilizce yazmak gibi çok tartışılan konuların da konuşulduğu ve yaklaşık 750 kişinin katıldığı etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.07.2019

Ilginç

Şafaktan okuduğum en ilginç kitap olduğunu düşünüyorum. Konusu ve işleyişi yönüyle, bittikten sonra 'ne okudum ben' dedirtiyor :D Tasavvuf olmakla olmamak arasindaki çizgide. Ödül almaya layık miydi? -Kesinlikle

04.01.2015

Mevlana

Bu kitap acaba ne hakkında ben almak istiyorum fakat ne olduğunu bilmiyorum..
Ayrıca Aşk dışında Elif Şafak´ı Mevlana ya da Tebrizli Şems hakkında başka bir kitabı varsa önerir misiniz??

16.04.2014

Önce durup bir düşünmeli

Elif şafağın bir çok kitabını okumuş biri olarak, diğer kitaplarına göre çok daha ağdalı bir dil kullandığını düşünüyorum. Kimisine göre aranılan bir özellik olabilir ama son kitaplarıyla karşılaştırıldığında farklı bir yazarın kaleminden çıkmış hissi veriyor. Almadan önce bu tür kitaplardan hoşlanıp hoşlanmadığınızı düşünmenizi tavsiye ederim. Hiç bir kitap boşa giden para değildir ama, daha ilgi çekici kitaplarda yok değil.  

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.