48,65 TL
24 Saatte Kargo!
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Peygamberden Sonra Kitap Açıklaması

 


"İslamın olağanüstü ve saygı duyulacak bir hikayesi- (okumuş olsaydı) Machievelli' yi bile titretecek bir güç, entrika, rekabet, cinayet, hileli yönlendirme, hırs ve inanç hikayesi, ama her şeyden önce büyük bir insanlık hikayesi. Şii Sünni bölünmesini anlatan diğer, çoğu zaman korku dolu anlatımları utandıracak, muhteşem bir roman tarzında yazılmış bir hikaye"
-The Ayatollah Begs to Differ yazarı Hooman Majd-

"Ben sadece , Hazleton'un bu müthiş ve gerekli kitabı, akılsızca, hiç bilmedikleri bir konuya, bir din kültürüne giren Donald Rumsfeld, Paul Wolfowitz ve diğerlerini aydınlatmak için daha önce yazmamış olduğuna üzülüyorum. Umarım şimdi bunu okur ve pişmanlık duyarlar. Bu arada bizlerde Hazleton'un güçlü karakterini, akıcı anlatımını ve Şii - Sünni bölünmesinin köklerini ve sonuçlarını heyecanla okuruz.
- Jonathan Raban, My Holy War and Sueveillance'ın yazarı-

"George Bush Irak 'ı istila etmeden önce Şiiler ve Sünniler diye bir şeyler olduğunu biliyor muydu, emin değilim, ama Lesley Hazleton'un merak çekici kitabını okuduktan sonra hiç kimse bu mezheplerin bölünmesini ve ne anlama geldiğini bilmediğini söyleyemez."
-Alan Wolfe, Boisi Center for religious and America Puclic Life ve The Future of Liberalism yazarı-

"Hazleton hikayeyi büyük empatiyle anlatarak, Sünni Şii bölünmesinin gerçek epik karakterini başarıyla ortaya koyuyor. Batılı okurlar genelde bu kitabı okuduktan sonra İslam'da ilk Şiizmin derinliğini ve gücünü ve Kerbela'da neler olduğunu yeni bir saygıyla anlayacak."
- Wilferd Madelung, Oxford üniversites, Arapça Laudian Hocası ve The Succession of Muhammed yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 223

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kitabix Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.01.2021

Yepyeni Bir Perspektif

Dönemin birçok çelişkiyle anlatılan olaylarını, dışarıdan bir gözden deneyimlemek çok farklı bir bakış açısı katıyor.

01.04.2020

Beş Yıldızlık Bir Kitap

Kitabı, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım, bilmediklerim, okulda öğretilmeyenlere ilişkin şaşkınlıkla ve keyifle okudum. Objektif ve çok faydalı bir kitap. Ardından yazarın Türkçe'ye çevrilmiş diğer kitaplarını da aldım, kitabı herkese tavsiye ederim.

01.02.2020

İslama tarihsel bakış

Kitabı sipariş etmeden önce üzerinde çalışmış bir arkadaşımdan öneri aldım. İslamı tarihsel boyutu ile derinlemesine bilmeden anlamak mümkün değil kanımca. Ezberden yaşayıp gidiyoruz kültür robotu gibi adeta O yüzden böyle farklı kaynakları okumak önemli diye düşünüyorum

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.