4,5/5 - 40 Kişi Yorum Yap
14,0 TL
21,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 12 Nisan - 17 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Oyunlarla Yaşayanlar Kitap Açıklaması


Tanzimat'tan bu yana sürekli değişen politik ve toplumsal değerler, hedefler, ölçütler Türk aydınını kronik bir bunalıma sürükledi. Oğuz Atay'ın tiyatro eseri, varoluş sorunlarıyla boğuşan ve 'tutunmaya' çabalayan ve bunu pek başaramayan okur-yazarımızın kara güldürüsü. Eylemsizlikle geçmiş bir hayatın doğal ürünü beceriksizlik ve gülünç olma korkusundan Atay sürükleyici bir oyun çıkarmış. Bir Bilim Adamının Romanı'nı yazdı. 'Oyunlarla Yaşayanlar' adlı tiyatro eseri Devlet Tiyatroları'nda sahnelendi. Atay 13 Aralık 1977'de, büyük projesi 'Türkiye'nin Ruhu'nu yazamadan hayata gözlerini yumdu.Sayfa Sayısı: 108

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar
%85
%5
%10
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.06.2011

..

Oğuz Atay´ın kitaplarını okurken bazen diğer kitaplarından nasıl bir kopuş yaşamış olduğunu düşünüyorsunuz,bazense her kitabının aynı olduğunu düşündürecek bir edebi bütünlük keşfediyorsunuz.Okurken yine hüzünlendim,yine gülümsedim,yine düşündüm,yine kendimi özeleştiri yaparken buldum.Bu kadar kısa yaşamamalıydı bu adam,derim ben kitaplarını bitirdiğim anlarda.Okursanız sizin de diyeceğinizi düşünüyorum.

12.06.2011

..

Yine Oğuz Atay mizahı,Oğuz Atay hüznü..Toplumsal eleştirileri,aydın eleştirileri.Akıcı ve kuvvetli bir dil, nefis göndermeler. Kitaplarını her okuduğumda mutlulukla onu zamansız kaybetmenin verdiği acı birbirine karışıyor içimde.Okuyun derim.

22.06.2003

4 Yıldız

Oğuz Atay ile tanışmama vesile olan kitaptır Oyunlarla Yaşayanlar. Bir tiyatro oyunu. Arı bir dil ile zekice yazılmış bir eser.  Ayrıca vermek istediği mesajı dolaylı yollara sapmadan verebiliyor. Türkiye'de yaşayan bir kesimin profilini gözler önüne seriyor. Türk aydınının olumlu atılımlar yapamaması, toplum içerisinde kendini kabul  ettirememesi ve kapalı bir topluluk olarak yaşamını sürdürmesinin sakıncalarını ustalıklı bir dille oyunlaştırıyor. Aydınımız halktan mı kopuk yoksa halk tarafından anlaşılamıyacak derecede kendi içinde mi tutarsız olduğu, belli kesimlerce Türkiye'de sık sık tartışılan bir konudur. Bu ülke için bir şeyler yapabilmek amacıyla çırpınan insanlar görürüz. Doğurgan insanlardır bu insanlar. Üretirler, sanatın toplum için olduğuna inanırlar, bilgi ve birikimlerini insanlara aktarmaya çalışırlar. Peki toplumca takdir edilirler mi? Yaşadıkları ruhsal gel-gitleri ne kadar biliriz. İsyanları neyedir, kendilerine mi; yoksa halka mı?  Oğuz Atay'ın bakış açısıyla bir kesimin tahlili. İlk sayfalarda gülümseten, son sayfalarda hüzünlendiren bir oyun. Oyunlarla yaşayanların yaşamı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.