3,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
31,5 TL
45,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 Nisan - 20 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Noktanın Sonsuzluğu 2 Kitap Açıklaması


Lütfi Filiz'in kırkbeşli yıllardan doksanlı yıllara gelinceye kadar değişik dönemlerde bestelemiş olduğu ilahiler, kendisinin okuyuşu esas alınarak notaya alınmış ve "Noktanın Sonsuzluğu" serisinden "İlahiler" ismi ile bu kitapta bir araya toplanmıştır.

İlk mürşidi Osman Dede zamanında ilahileri nağmelenmeye başlayan Lütfi Filiz, pek çok şiirini ve "Kenzi" mahlası ile yazan son mürşidi Aziz Dede'nin şiirlerini ilahi olarak bestelemiştir.

İçinde taşıdığı büyük aşkla pek çoğunu mürşitlerine ithafen yazıp bestelediği ilahilerini son derece sade ve kendine has üslubuyla değişik makam ve usullerde nağmelendirmiştir.

Fani Divanı'dan ilahilerin yer aldığı bu kitabın son bölümünde ise Lütfi Filiz'in bestelediği şarkılardan bir demet yapıp sizlerle paylaşmak istedik.
- A. Şenol Filiz-

Bu eser, gönüldeki coşkunun seylabıdır
Bu eser, aşkla yanan aşığın feryadıdır
Kendinden kendinedir, yine ol bu nağmeler
Bu eser ki Kenzi'ye Fani'nin itirafıdır.Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pan Yayıncılık

 

Puanlamalar
%50
%25
%0
%0
%25
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.07.2020

Tavsiye edilir

Harika bir kitap

04.11.2001

L. Filiz'in Noktanın Sonsuzluğu (1) tek kelime ile mükemmel. Allah (c.c) aşkı yani onu, sanki kendımızden ayrı da bu denli ince bu denli hassas inceleyip bize sunduğu için gönülden selam eder aşkının hep onun üzerinde olmasını temenni ederim. En derin sevgi ve saygılarımla                      
F.Torunoğlu

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.