25,1 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler Kitap Açıklaması

 


İnsanın, toplumsal hayatı gibi düşünce hayatının da karmaşıklaştığı bir dünyada "Müslümanca düşünme"nin imkan ve yöntemi nedir? İslam konusunda yeterli "malumat"a sahip olmak, Müslümanca düşünmek için yeter mi? İslam'ın özü ve bütünüyle kaynaştırılamayan bilginin, düşünme etkinliğini oryantalist bakış açısına mahkum etmesi kaçınılmaz olmayacak mı? Edebiyat ve özellikle öykü alanındaki başarılı ürünleriyle de tanınan Rasim Özdenören'in klasikleşmiş eseri...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: İz Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.03.2022

Tefekkür

Müslümanca tefekkürün muhtevası ne olmalı? Ne üzerine olmalı? Hangi dengede olmalı?Ya da nasıl olmamalı? Sorularına cevap olabilecek ,hacmiyle (Sayfa sayısı az,anlatımı yoğun)derinliği ters orantılı olan övgüyü hakeden bir kitap.

04.12.2020

mükemmel

günümüz hastalıklarına sebep olan virüsleri gösteren güzel bir kitap. şiddetle tavsiye ederim.

02.06.2014

Sevilmez mi?

Bir Müslümanın nasıl olmaması gerektiğini kendi kalemi ve gözlemleriyle bizimle paylaşan kalem,ne güzel kalemdir~~Bazı kelimelerde basım hataları var.Onlar da kitabın yoğunluğu içinde kaybettiriyor kendini.Okumayı düşünen beyinlere bol şanslar.Beyninizin bu yolculukta işi çok zor :))

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.