17,6 TL
Standart Teslimat : 01 Aralık - 04 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Muhammedi Muhabbetle O'nun Yolunda Kitap Açıklaması

 

Kainatın temeli sevgi ve muhabbete dayanır. Kula duyulan en kamil muhabbet, O insanların En Kamil', Güzeller Güzeli Peygamber-i Zişan Efendimiz -aleyhisselam-'a duyulan muhabbettir. Bu sevgi bize «cennet vizesi»dir. O, Alemlerin Varlık Sebebi'dir. O, Gönüllerimizin Biricik Sultanı'dır. Biz mü'minler O'na tabi olmalı, O'nun yolunda yürümeli, O'nun sünnetlerini ihya etmeli, hayatımızı bu doğrultuda tanzim etmeliyiz. Zira O'nu Rabbi terbiye etmiştir. Biz müslümanlar olarak O Mekke'nin Nüruina, Medine'nin Gülü'ne sevdalıyız. Ve biz Muhammediyiz elhamdülillâh.

Nebiyy-i Ekrem -aleyhisselam- en zor zamanlarda Rabbinin emirlerine tabi olarak vahyin insanlara tebliğinde muvaffak oldu. Çünkü O, her davranışta zirveydi. 0 hem cihad hem barış peygamberiydi. 0, en vefalı bir kul idi. İki dünya ilminde önderdi, insan iletişiminde en mükemmel ölçüler O'ndaydı -aleyhissalatü vesselam-. Affı, sabrı, merhameti, tevazusu, cömertliği, hayası, cesurluğu, dürüstlüğü... hasılı bütün güzel ahlaki ölçülerde O öncüydü. Yemesi-içmesi, giyimi-kuşamı, otuması-kalkması, konuşması her zaman dengeliydi. Peygamber-i Zişan topyekün bütün insanlığa en mükemmel bir önderdi, en kâmil bir rehberdi. O'nu anlatmaya güç yetmez. O'nu biz anlatmışız ne ki; O'nu yüce Kur'an övüyor, Cenab-ı Hak kendi isminin yanına O'nun ismini koymuştur. Bu ne büyük bir şeref ve izzettir!..

«Muhammed' Muhabbet» mü'minleri müjdeli bir şafağa taşıyacak latif ve nezih bir sevgidir.

O'nun muhabbeti, mü'minlere ezeli bir rahmettir. O'nun muhabbeti; mü'minleri tertemiz, bembeyaz ufuklara ulaştıracak bir ilahi zemindir. O'nun muhabbeti yani Muhammedi Muhabbet, müslümanları zaman ve mekan ötesi sırlı güzelliklerle hemhal kılacaktır. O'nun muhabbeti zihni berraklaştırır, gönlü ziynetlendirir, ruhları ali derecelere yükseltir, yürekler rakikleşir. Her şeyden öte şefaate eriştirir. Nihayetinde Muhammed' Muhabbet bizi cennete kavuşturur.

Bu muhabbet kitabı; gönülleri 0 Kâinatın Solmayan Gülü'ne, cennetin baş köşesinde ağırlanan O Güzel Nebrye yaklaştıracak, sadrınıza gül kokulu nağmeler yollayacaktır inşaallahu Teala.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.