3,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 565

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Rimbaud'nun "mutlaka modern olunmalı" sloganıyla, Meschonnic'in "modernizm iyileşilmesi gereken bir hastalıktır" saptaması arasına giren 150 yıl içinde yeryüzü kültürü, Batıdan Doğuya, Kuze ... Tamamını gör
32,41 TL
46,3 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Rimbaud'nun "mutlaka modern olunmalı" sloganıyla, Meschonnic'in "modernizm iyileşilmesi gereken bir hastalıktır" saptaması arasına giren 150 yıl içinde yeryüzü kültürü, Batıdan Doğuya, Kuzeyden Güneye modernist bakışın egemenliği altında yaşadı. Enis Batur, temel bir başvuru seçkisi, bir eğitim aracı olarak tasarladığı Modernizmin Serüveni'nde, konunun farklı teorik cephelerine ışık tutan ana metinleri bir araya getirdi. Yalnızca sanat ve edebiyatın sınırladığı bir toplam değil buradaki: Felsefeden mimariye, geniş bir yelpazede bir çağın değerlerini, taşkınlıklarını, ütopyalarını gösteren bir kaynak kitap.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 565

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Temeli eksik bir kütüphane

Hayati Roman

Modernizmin Serüveni gibi bir kitabın, ülkenin konusundaki tek derlemesinin baskısının -yakın zamana kadar- bulunmaması bile kendi başına "modern"li kavramlarla olan maceramızın sarsaklığını özetler gibi.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%66,7
%0
%0
%0
%33,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

07.02.2016

çevirmen isimlerin yer almayışına dair ÿ"Ziyaretçi

selamlar. eserde çevirmen isimlerinin yer almayışından bahsetmişsiniz. doğru mu diye araştırma yaparken sel yayıncılık´ın sitesini de ziyaret ettim ve şu açıklamaya rastladım: ÿ"modernizmin serüveni´nde baskı sürecinde yaşanan teknik bir hata sonucu metinlerin sonunda baş harfleriyle kısaltılarak yazılan çevirmen isimlerinin listesi kitapta yer alamamıştır. bu hatadan ötürü çevirmenlerimizden ve okurlarımızdan özür dileriz.ÿ"

açıklamanın ardından ise çevirmen isimleri listelenmiş: berran ersan, turhan ılgaz, tevfik turan, cevat çapan, selahattin hilav, enis batur, güzin özkan, doğan şahiner, emre gönen, mehmet rifat, sema rifat, meltem cansever, ahmet demirhan, melih başaran, pelin aykut, ferma lekesizalın, emre özgüder, bülent tanju.

kitapla ilgilenenin, kitabı okuyanların / okuyacakların bilgisine.

05.01.2016

ciltsiz olmamış

kesinlikle ciltli ve çevirmen isimlerinin bulunduğu baskısı yapılmalı,ciltsiz hiç olmamış.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız