Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Mezarlık Kitabı Kitap Açıklaması

 


Arkadaşlarının Bod diye hitap ettiği Nobody Owens normal bir çocuktur.
Eğer bir mezarlıkta yaşamasaydı, hayaletler tarafından büyütülüp yetiştirilmeseydi ve yanında ne canlıların ne de ölülerin dünyasına ait olan sadık bir koruyucusu olmasaydı, Bod tamamıyla normal olurdu.

Bir çocuk için mezarlıkta tehlikeler ve maceralar vardır -tepenin altındaki çok yaşlı Çivit Renkli Adam, gulyabanilerin terk edilmiş şehrinin bulunduğu çöle açılan bir geçit, korkunç bir tehdit saçan tuhaf Bekçi...

Ama Bod mezarlıktan ayrılırsa, ailesini de öldürmüş olan Jack denen adamın saldırısına uğrayacaktır...

"Sınırlar her zaman vardır -mezarlık ile onun ötesindeki dünya arasında, hayat ile ölüm arasında ve onların kesiştiği yerde."
Neil Gaiman

"Bir çocuğu büyütmek için koca bir mezarlık gerekir. Bu kitapta en keyif aldığım şey, Bod'un kendi güzel ve harap mezarlığında ölü ve canlı arkadaşlarıyla büyümesini görmekti. Mezarlık Kitabı Neil Gaiman'ın bir başka şaşırtıcı ve harika eseri..."
Audrey Niffenegger
Zaman Yolcusunun Karısı'nın yazarı.

"Açıkçası, Mezarlık Kitabı Neil Gaiman'ın şimdiye kadar yazdığı en iyi kitap. Kendisinin, büyüleyiciliği, cana yakınlığı, korkutuculuğu ve dehşeti tek bir fantezide toplamayı nasıl başardığını asla öğrenemeyeceğim, ama ihtişam dolu bir iş çıkardığı kesin..."
Diana Wynne Jones
Howl's Moving Castle'ın yazarı.Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Ödüller

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Her çocuğun büyümek için bir mezarlığa ihtiyacı vardır
Oylum Yılmaz

Neil Gaiman... Bir e-kitap taraftarı, ilk twit öykülerden birinin yazarı ve yine twitter üzerinden yürütülen "bir kitap, bir şehir" projesinin seçtiği isimlerden biri. Öyle ki bu proje kapsamında geçtiğimiz nisan ayında "Amerikan Tanrıları" adlı kitabını aynı anda milyonlarca kişi okudu. Gaiman hangi zamanda yaşadığını bilen, diğer yandan da zamanın ve gerçekliğin sınırında dolaşmayı seven bir yazar. Çizgi roman (dünyaca ünlü Sandman serisi), fantezi ve bilim kurgu türünde eserler veren Gaiman’ın son romanı Mezarlık Kitabı da bunun göstergelerinden biri. En son Hugo Ödülü’nü alan roman bir büyüme öyküsü; ancak bu defa fantastik kahramanımızın rotası yaşamdan ölüme değil ölümden yaşama doğru uzanıyor... Mezarlık Kitabı beşikten mezara, aradaki hayatı atlayarak geçen bir çocuğun hikayesini anlatıyor. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

MEZARLIKTA BÜYÜYEN ÇOCUĞUN HİKAYESİ EN İYİ ROMAN SEÇİLDİ

Daha önce de bu ödüle imza atmış olan Neil Gaiman bu yıl büyük ödülü Mezarlık Kitabı adlı (The Graveyard Book) eseri ile kazandı. Eser, Jack denen adam tarafından katledilen bir ailenin küçük bebeğinin katliamdan kurtulmasını ve mezarlıkta büyüyüp, gelişmesini konu ediniyor. Katilin romanın sonlarına doğru tekrar siyah giysili adamlar olarak karşımıza çıktığı romanda Batı hayalet kültürünü ve mitolojik kahramanlarını bolca görüyoruz. Eserin Türkçesinin birinci baskısı bir ay içinde tükenmiş ve yeni baskıları yapılmıştı..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.10.2020

tavsiye

kesinlikle kitaplığınızda yer almalı

15.05.2017

Çok Güzel

Okuduğum ilk Gaiman kitabıydı. Kendine özgü çok çekici bir tarzı var. Diğer kitaplarında olduğu gibi bunda da simgesel anlatıma çokça yer vermiş. Okuyun mutlaka. Çok beğeneceksiniz ve yazarın diğer kitaplarını da okumak isteyeceksiniz.

20.09.2014

sırdaışı bir hikaye

Farklı bir kitap. sade ve yormayan bir anlatım tarzı var. çok detaya girmeden okuyucusuna gizemli bir öykü okutmak istemiş yazar. okurken sıkılmıyorusunuz ama fazla da bir şey beklememek lazım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.