5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
11,4 TL
15,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 - 29 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Yaşanmış deniz hikayeleri ile Türk deniz literatürüne değerli eserler kazandıran Turgay Noyan, ilk kez denizcilik dışında bir kitapla okurlarının karşısında.

Turgay Noyan'ın yıllarca işlettiği ve orkestra şefliğini yaptığı İstanbul Bostancı'daki Turgay'ın Tavernası Derya, 1970-80'li yıllarda Türkiye'nin en önemli eğlence yerlerinden biridir. Bu kitapta Noyan, akıcı üslubuyla o günleri anlatıyor. Kitaptaki öykülerin arasında; taverna anılarının yanı sıra Demokrat Parti, 28-29 Nisan 1961öğrenci hareketleri, 12 Eylül 1980 öncesi ve sonrası da yer alıyor. Komünizmin yoğun yaşandığı yıllarda Sovyetler Birliği'ne yapılan uzunca bir turnede geçen olaylar ise keyif ve ilgiyle okuyacağınız bir başka bölüm olacak… Satış rekorları kıran 'farklı' plakları ile Türkiye'yi 'taverna' olgusuyla tanıştıran Noyan'ın, elinizdeki eseri de büyük bir farklılığa sahip. Meyhaneci, Cumhuriyetimizin yaşadığı birbirinden karmaşık günleri Türk insanına, ilk kez sıradan bir vatandaşın gözüyle ve yaşanmış örnekleriyle anlatıyor.

Özetle; MEYHANECİ'de anlatılan, 'Kadehlerin ardındaki dünya'da Türkiye'nin popüler ve siyasi tarihine ait pek çok iz bulacaksınız…Sayfa Sayısı: 180

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Naviga

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.04.2012

Sıkılmadan okunuyor.

Yazar anılarını derlemiş ancak her birisi ayrı bir hikaye gibi keyifle okunuyor ve 20-30 yıl öncesi Türkiye´nin sosyal hayatından ilginç pasajlar aktarıyor. Hikayeseverlere tavsiye ederim.

04.03.2012

Adı yanıltmasın!

Meyhaneci kitabındaki anılar sadece meyhanede geçmiyor. 1970 ve 1980 yıllarında Türkiye´de yaşanan siyasi hayat ve eğlence hayatı akıcı bir dille farklı bir bakış açısından anlatılmış. Yakın tarihimizi anlamak için farklı bakış açılarına ihtiyaç var. Meyhaneci bu açıdan çok önemli bir kitap. Oldukça beğendim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.