Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Yıl 2033... Nükleer savaş sonrası enkaz haline gelen dünyada insan soyu neredeyse tükenmiş, radyasyon yüzünden kentler yaşanamaz halde... Hayatta kalan birkaç bin kişi yeraltına, dünyanın en büyük nükleer sığınağı olan Moskova Metrosu'na sığınıyor. Burası insanoğlunun son kalesi.

Yeraltındakiler için en büyük tehlike Karadelililer. İstasyonlar mini devletlere bölünmüş. İdealler, dinler, temiz su gibi nedenlerle bir araya gelmiş halklar. Duygular yerini içgüdülere bırakmış. Tek bir amaç var: Ne pahasına olursa olsun hayatta kalmak.

Genç Artyom'a, yaklaşmakta olan karanlık tehlikeye karsı halkı uyarmak için Metro'nun kalbi, "Polis" istasyonuna gitme görevi verilir. Metro'nun kaderi belki de tüm insanlığın kaderi Artyom'un elindedir artık...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 600

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Panama Yayıncılık

 

Puanlamalar

%83,3
%8,3
%8,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.12.2019

Kurgu İyi Çeviri Kötü

Çevirisi o kadar kötü ki, okuyabilmem mümkün olmadı. Sürekli kendi kendine çıkarım yapmak zorunda kalmak çok yorucu ve bir o kadar da keyifsizdi. En sonunda ilk cildin yarısında bıraktım. Kitabın kurgusu iyi ama iyi bir çeviri ile okuyucusuna ve yazarına saygı gösterecek yeni bir yayınevi ile tekrar basılması şart.

13.02.2019

umut

Ne söyleyebilirim bilmiyorum. Pişmanım 2034 ve 2035'i zamanında almadığım için. Muhteşem bir hikaye gerçekten. Özellikle pek sonradan keşfettiğim bir şeyle, evet müzikle birlikte okuyunca hikaye gerçekten tüyler ürpertici olabiliyor. Özellikle beyazperdedeki eşsiz katkılarıyla bilinen Hans Zimmer'ın çalma listesiyle metro tünelllerindeki koşturmaca ve final sahnesi heyecan, korku, çaresizlik ve pişmanlığı hissetmenizi sağlıyor.Nükleer savaş sonrası enkaz hale gelen dünyadaki insanların son kalesi Moskova metrosu. Yıl 2033 ve metroya gerçekleştirilen saldırılar zaten yeryüzüne çıkamayan insanlar için büyük tehlike arz ediyor. Evrim burada devreye giriyor ve insanlığı farklı bir noktaya taşıyor. Artyom'a verilen görev Metro'nun geleceğini belirliyordu. Ama o görevi başından beri yanlış algıladı. Belki de tüm metro yanlış algıladı.Hikaye içinde çok güzel ve sağlam irdelemeler mevcut. Akıl karıştıracak kadar sağlam irdelemeler.Ve son olarak insanlık asla sahip olduğu kibiri yenemiyor. Doğada kendisinden daha güçlü ve daha gelişmiş bir varlığı kabul edemiyor. Hep bu yüzden kaybediyoruz. Tıpkı bizi öğrendiği işaret dili ile uyarıp ölen primat gibi. Kibirimizde boğulup gideceğiz.

12.02.2016

başarılı

kitap  kurgusal olarak başarılı.  iyi bir fikirden yola çıkmış  , sürükleyici. ancak çeviride  bazı ufak problemler var.  oyunu  ile alakası yok  bu arada.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.