42,75 TL
Standart Teslimat : 27 Mayıs - 30 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Metro 2033 Kitap Açıklaması

 

Metro 2033

Bildiğiniz her şeyi ve tüm gündelik alışkanlıklarınızı unutun, Metro 2033’te insanlığın kaderi yeni baştan yazılıyor! Rus Yazar Dmitry Glukhovsky’nin kaleminden çıkan bu kitapta, yer altında yeni bir yaşam alanı kuruluyor. İhtiyaçlar ve istekler değişiyor; hayatta kalma kaygısı tüm duyguların önüne geçiyor ve mantık yok oluyor. Burada yalnızca içgüdüler konuşuyor!

Metro 2033, yazarın bir nükleer savaş sonrası yaşanmaz hale gelen dünya ve yer altında kurulan yeni bir düzeni konu edinen distopik üçlemesinin ilk kitabı olarak okuyucuyla buluşuyor. Her sayfasıyla merak uyandıran ve okurlarına heyecan dolu anlar yaşatan bu kitap, insanlığın zaaflarını da açıkça gözler önüne seriyor.

Tüm Dengeler Alt Üst Oluyor!

Nükleer silahlar, bilimin art niyetle kullanıldığında ne kadar büyük felaketlere yol açabileceğinin en önemli kanıtlarından biri… Metro 2033’te, 21’inci yüzyılın korkulu rüyası olan bu silahlar ateşleniyor ve bir nükleer savaş meydana geliyor. Bu savaşın ardından ise insanlar için yeryüzünde yaşamak imkansız oluyor. Hayatta kalanların tümü en büyük yer altı sığınağı olan Moskova Metrosu’nda yeni bir yaşama başlıyor. Fakat kurulan bu yeni yaşam, elbette yeryüzündekiyle aynı olmuyor.

Kitabın arka kısmında Moskova Metrosu’nun büyük bir planı okuyucuya sunuluyor. Bu sayede yeni dünyanın kurulduğu bu yapı, kitap boyunca tüm detaylarıyla zihinde canlandırılabiliyor. Metronun istasyonları yeni şehirler haline geliyor. Bu şehirlere dağılan insanlar ise farklı isimlere sahip topluluklar oluşturuyor. Dinler, ritüeller ve alışkanlıkların yanı sıra düşmanlıklar da yeniden şekilleniyor… Artık hayatta kalma arzusu her şeyin önüne geçiyor ve kısıtlı kaynaklar insanları birbirine düşürmeye başlıyor. Olası bir felaketin daha gerçekleşmesini önlemek için ise Artyom isimli bir genç görevlendiriliyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Şaşırmaya hazır olun! Artyom’un kurulan yeni dünyadaki güvenliği sağlamak adına çıktığı yolculuk sona erdiğinde bütün tahminleriniz alt üst olacak! Okuyucusuna soluksuz bir deneyim sunan Metro 2033’ü bitirdikten sonra bir an önce serinin diğer kitaplarına da sahip olmak isteyeceksiniz. Bu heyecan ve gerilim dolu distopyaya ilk adımınızı atmak için acele edin, Metro 2033’ü hemen sipariş verin!

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.10.2020

başarılı

iyi bir fikirden yola cıkmış kurgusal olarak başarılı bir kitap

05.12.2019

Kurgu İyi Çeviri Kötü

Çevirisi o kadar kötü ki, okuyabilmem mümkün olmadı. Sürekli kendi kendine çıkarım yapmak zorunda kalmak çok yorucu ve bir o kadar da keyifsizdi. En sonunda ilk cildin yarısında bıraktım. Kitabın kurgusu iyi ama iyi bir çeviri ile okuyucusuna ve yazarına saygı gösterecek yeni bir yayınevi ile tekrar basılması şart.

13.02.2019

umut

Ne söyleyebilirim bilmiyorum. Pişmanım 2034 ve 2035'i zamanında almadığım için. Muhteşem bir hikaye gerçekten. Özellikle pek sonradan keşfettiğim bir şeyle, evet müzikle birlikte okuyunca hikaye gerçekten tüyler ürpertici olabiliyor. Özellikle beyazperdedeki eşsiz katkılarıyla bilinen Hans Zimmer'ın çalma listesiyle metro tünelllerindeki koşturmaca ve final sahnesi heyecan, korku, çaresizlik ve pişmanlığı hissetmenizi sağlıyor.Nükleer savaş sonrası enkaz hale gelen dünyadaki insanların son kalesi Moskova metrosu. Yıl 2033 ve metroya gerçekleştirilen saldırılar zaten yeryüzüne çıkamayan insanlar için büyük tehlike arz ediyor. Evrim burada devreye giriyor ve insanlığı farklı bir noktaya taşıyor. Artyom'a verilen görev Metro'nun geleceğini belirliyordu. Ama o görevi başından beri yanlış algıladı. Belki de tüm metro yanlış algıladı.Hikaye içinde çok güzel ve sağlam irdelemeler mevcut. Akıl karıştıracak kadar sağlam irdelemeler.Ve son olarak insanlık asla sahip olduğu kibiri yenemiyor. Doğada kendisinden daha güçlü ve daha gelişmiş bir varlığı kabul edemiyor. Hep bu yüzden kaybediyoruz. Tıpkı bizi öğrendiği işaret dili ile uyarıp ölen primat gibi. Kibirimizde boğulup gideceğiz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.