3,5/5 - 17 Kişi Yorum Yap
39,0 TL
60,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 Nisan - 20 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Mesnevi Mevlana - Tam Metin (Kitap Kağıdı) Kitap Açıklaması


İki yıl önce Mesnevî çevirimiz yayınlandığında, kendi adımıza Mevlâna'yı ve geleneğimizi anlama çabalarımızın belki de başlarında bulunduğumuzu düşünerek, öncelikle de Mesnevî üzerindeki çalışmalarımızı sürdürme kararındaydık. bu şekilde şahsımızdan ve imkânlarımızdan kaynaklanan eksikliklerimizin hiç olmazsa bir kısmını giderebilme fırsatı doğar ümidindeydik ancak geçen kısa zamanda ülkemizde Mevlânâ'ya ve Mesnevi'ye gösterilen ilgi, şaşırtıcı boyutlarda oldu. Mesnevi çevirimizi gözden geçirme fırsatı olmadan hemen on binlerce baskısının yapılması zarureti doğdu.

Geride kalan iki yıl içinde çevirimizde bazı düzeltmeler ve değişikler yapmayı gerekli gördük. Mesnevî içerdiği konular itibariyle her okumada kişiye yeni açılımlar sağlamaktadır. Onun anlaşılması için asırlar boyu kaleme alınan yüzlerce, binlerce eser bunu açıkça ortaya koymaktadır. Dolayısıyla anlama ve aktarma çabalarımızın sürmesi gerekmektedir. Yüce Allah'tan niyazımız, izniyle ve keremiyle bu beceriyi, gücü ve imkânı bulmaktır. Eksiklerimiz ancak bu şekilde azalacak, daha güzel sonuçlar oluşacaktır. Okuyucuların ve ilgililerin hoşgörüsüne muhtacız.
-Adnan Karaismailoğlu - Ocak 2007
(Önsöz'den)Sayfa Sayısı: 880

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akçağ Yayınları

 

Puanlamalar
%17,6
%52,9
%17,6
%5,9
%5,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.02.2021

Zaman

Gayet güzel teşekkürler

22.06.2020

Farklı kalitede ürün.

Görseldeki cilt ile gönderilen farklı. Haliyle sayfa kalite farkı da var. Görünen mavi cilt gelen siyah cilt.

02.04.2015

soru

Bu kitap tükenmeden önceki basınında ciltli idi. Bu da öyle mi ? Eğer öyle ise lütfen düzeltmesini yapın. En kısa zamanda sipariş vermem gerekiyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.