39,0 TL
Standart Teslimat : 02 Temmuz - 05 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mekke'ye Giden Yol Kitap Açıklaması

 

Leopold Weiss, Avrupa’da Madam Gorki ile görüşme fırsatını ele geçirip gazetecilik mesleğine atıldığı ve Ortadoğu’ya gazeteci olarak gönderildiği zaman, bundan sonra hayatını İslâm dünyasında ve Müslümanlar arasında geçireceğini hayal bile etmemişti. Ama kısa zamanda Müslümanların yaşayış tarzı, Batılılardan çok farklı kültürleri ve dünya görüşleri onu bu dünyayı daha yakından tanımaya zorladı. At ve deve sırtında, Mısır’dan Afganistan’a, Yemen’den Rusya’ya kadar uzanan uçsuz bucaksız coğrafyayı 30 sene boyunca gezdi. Libya bağımsızlık mücadelesine katılan ve Pakistan’ın Birleşmiş Milletler’deki delegesi görevine getirilen Yahudi asıllı Avusturyalı gazeteci ve yazar Muhammed Esed, Batılı dostlarının ısrarı üzerine bütün hayatını dolduran bu eşsiz macerayı yazmak için B.M.’deki görevinden istifa etti ve dünyanın belli başlı dillerine çevrilen bu kitabı yazdı. “Mekke’ye Giden Yol”, İslâm dünyasının iç yüzünü, canlı gerçeğini ve Batı’ya karşı direniş destanını anlatan üstün bir belgesel olmak yanında eşsiz bir edebî metindir de.


(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.02.2021

Bir iman yolculuğu...

Kesinlikle okumak gerekir.

30.08.2012

Durgun su kirlenir kokar, akan su arı kalır...

Muhammede Esed başlıktaki  düşünceden yola çıkarak hep akmış, akmış, akmış... Dediği gibi düşünceleri ve yaşamı o kadar arı ki... Harika tasvirleri, doğu ve batı toplumu üzerine yaptığı çarpıcı tahlilleri ve sürükleyici uslubuyla nefisti. Kitabı soluksuz okudum ve çok etkilendim. Çikolatanın üzerine yediğiniz her tatlı nasıl yavan bir tad bırakırsa aynı türde okuduğum kitaplarda aynı tadı bıraktı. 10 üzerinden 10 veriyorum ben. Herkese şiddetle tavisye ediyorum.

30.11.2004

Akleden bir kalbin yolculuğu

Muhammed Esed büyük islam düşünürü.. Yahudi bir ailede doğan ve hakikati ararken değişen düşünceleri ve Müslüman oluşunu, kısaca hayatını anlatan bir kitap..
Tasvirleri mükemmel. Arapları ve bedevileri bir de onun gözünden seyredin.. BATI TOPLUMLARI İLE İSLAM TOPLUMLARI ARASINDAKİ MUAZZAM FARKLARI İNCELİYOR.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.