0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,79 TL
26,85 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 - 19 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bu iki ciltlik eser Prof. Ouyang Kang, Aristo, Kant, Hegel ve Feuerbach'ın pratik üzerine görüşlerini derin bir şekilde inceleyerek, Marx'ın felsefe tarihinde başardığı devrimi zengin bir felsefi-tarihsel zemine oturtuyor. Kitabın 2.cildi ise günümüzde giderek daha fazla önem kazanan sanal pratik ve küreselleşme fenomenlerini Marksist felsefenin bakış açısından tartışıyor.

Kitabın en önemli özelliği büyük felsefe ustalarının görüşlerini daha iyi kavramamızı, böylece Marx'ın onları aşması ve geliştirdiği yeni pratik görüşünün felsefede yaptığı devrimi görebilmemizi sağlıyor. Kitabın en önemli katkısını, Marksist felsefenin farklı imgelerini ve farklı yorumlarını tartışması ve bu yorumlar arasındaki görüş farklılıklarını açık bir şekilde ortaya koyması oluşturuyor. Yazar, Çin akademisinde öne sürülen çeşitli yorum biçimlerinden biri olarak pratiği arındırma teorisi, pratik epistemoloji, pratik ontoloji, pratik öteye geçme teorisi, pratik hümanizm ve pratik materyalizmi tanıtmakta ve tartışmaktadır. Prof. Ouyang, felsefenin önemli kollarından biri olan ontoloji ya da varlıkbilim ile Marksizmin ilişkisine geniş bir bölüm ayırıyor ve Marx'ın felsefede yaptığı devrimin ontoloji sorunu ile bağını kuruyor. Bu sayede Engels'in felsefenin temel sorunu olarak nitelendirdiği varlık ile düşünce arasındaki ilişki sorununa pratik bakış açısından yaklaşılıyor. Ouyang'a göre, "yalnızca Marksist felsefe ve Marksist felsefenin pratik görüşü çağımızın içinden geçtiği sorunlara, diğer felsefi akımlara kıyasla çok daha uyarıcı yanıtlar verebilecek konumda olmayı sürdürmektedir ; 20. Yüzyılda Marksist felsefenin aldığı en önemli yara onun bir tür devrimci bilgi teorisine indirgenmesi olmuştur."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Canut Yayınevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız