48,0 TL
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Maraş'tan Bir Haber Yok Kitap Açıklaması

 

Mehdi Bektaş, 68’in siyasal rüzgârıyla edindiği siyasal kimliğini, 1977 yılında Dev-Genç’in avukatlığı ile ete kemiğe büründürür. Dev-Genç’le başlayan siyasal süreç,12 Eylül’le kesintiye uğrasa da Mehdi Bektaş’ın yaşamında kesintiye uğramaz. 

 

12 Eylül 1980 askeri darbesiyle, Dev-Genç’in avukatlığından, Devrimci Yol’cuların ve diğer sol grupların avukatlığıyla mücadelesini sürdürür. Ve il il, ilce ilce, Türkiye’yi bir uçtan bir uca kat ederek; Erzincan’dan, Ankara’ya, Adana’dan, İzmir’e o mahkeme senin bu mahkeme benim, gece gündüz koşturur durur, 12 Eylül Askeri Mahkemelerinde savunduğu sol, sosyalist, yurtsever sanıkların, mağdurların yanında olur. Birçok davada, berat eden, tahliye olan sanıkların sevinçlerine ortak olurken, idam edilenlere tanıklık yapmanın, acısını ve hüznünü yaşar.

 

Bu kitap, Mehdi Bektaş’ın kaleminden, bir yanıyla, 68’den günümüze Mehdi Bektaş’ın siyasal, hukuksal, toplumsal yaşamından ve mücadelesinden kesitler sunarken, öteyanıyla, Türkiye’nin 68’den günümüze uzanan siyasal tarihinin de bir özetidir.

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.