4,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 431

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Madam Bovary, 19. yüzyıl Fransız kadınının kıstırılmış hayatını ve iç dünyasını oldukça şeffaf bir şekilde ele alırken, dönemin kadın erkek ilişkilerine de ayna tutan bir başyapıt. Vasat bir dok ... Tamamını gör
20,95 TL
28,7 TL %27
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Gustave Flaubert

Gustave Flaubert

Pek çok eleştirmen tarafından modern romanın babası olarak kabul edilen, ünlü realist Fransız romancısı Gustave Flaubert, 1821'de Rouen'de, ünlü bir cerrahın oğlu olarak doğdu. Rouen Lisesi'nde eğitim görürken, yetenekli, ancak disiplinsiz bir öğrenci olarak dikkat çekti. Liseyi bitirdikten sonra Paris'te hukuk okudu, ancak bu alanda ilerlemek yerine sanatçı çevrelerine girmeyi ve edebiyatla ilgilenmeyi tercih etti. ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Madam Bovary, 19. yüzyıl Fransız kadınının kıstırılmış hayatını ve iç dünyasını oldukça şeffaf bir şekilde ele alırken, dönemin kadın erkek ilişkilerine de ayna tutan bir başyapıt.

Vasat bir doktorla evlendikten sonra boğucu taşra yaşamı içinde sıkışıp kalan genç ve güzel Madam Bovary, mutsuzluğu bir kader olarak kabul etmeye razı olmaz. Büyük hayalleri, hayattan büyük beklentileri vardır; okuduğu romanlardaki tutkunun ve romantik fantezilerin özlemiyle yaşar ve aradığı ideal aşkı bulmak için çıktığı yolda hiçbir fedakârlıktan kaçınmaz.

Madam Bovary'nin bu mücadelesini ve sürüklendiği çıkmazı anlatan roman, tutkulu bir hikâyenin gerisinde evlilik, cinsellik ve zenginlik kavramlarını sorguluyor. 1857'de ilk kez yayımlandığında büyük yankı uyandıran, toplumun din ve ahlak anlayışını sarstığı gerekçesiyle yasaklanmaya çalışılan Madam Bovary, 19. yüzyıl Fransası'nın ahlak anlayışına ve burjuva değerlerine karşı güçlü bir eleştiridir.

"Şairler nasıl bahara şükran duyuyorsa, romancılar da Flaubert'e öyle şükran duymalıdır. Onunla her şey yeniden başlar."
-James Wood-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 431

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.02.2016

Kitabın ölçüleri

Ne kadar ilişkilidir emin değilim, kitapları karşılaştırma imkanı henüz bulamadım. Ataç´ın çevirisinden yana tercihimi kullanacağım.
Birisi 13 x 20 cm diğeri 14 x 20 cm. Aradaki 1 santimetrenin baskıya girildiğindeki farkının veya yazı büyüklüğünden kaynaklı bir açıklaması olduğundan eminim.

05.10.2015

Bilgi

İletişim yay. kitabı 431 sayfa önsöz 35 sayfa yani kitap 396 sayfadan oluşuyor.Hasan Ali Yücel Klasiklerinin kitabı 295 sayfa aradaki sayfa sayısı farkı  101 sayfa,iletişim yay. neden fazla veya H.A.Y.K neden az ??

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız