39,0 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kurtuluş Savaşçıları Kitap Açıklaması

 

Bu roman, kurtuluş ve kuruluşun dört acı yılının belgesel romanıdır. Yüz yıllardır bağım-sız yaşamış bir ulusun, kendine Mondros Mütarekesi ve Sevr antlaşması ile biçilen insani kaderi kanı ile canı ile parçalayıp tarihin çöplüğüne atan milletimizin romanıdır. Bu roman üç buçuk yıl süren savaş boyunca çamurlu siperler aç bilaç vatanını, milletinin onurunu karşılık beklemeden savunanların romanıdır.
               
Bu roman dağ başlarında tek başına nöbet tutan, yirmi saat taban tepip kuzeyden güneye, güneyden kuzeye yetişerek Sakarya nehri boylarında sessizce şehit düşenlerin romanıdır. Bu roman baş eğmemenin hazzını yüreğinde duyanların, onların özverilerinin, kurşundan ağır hasretlerinin, utangaç sevgilerinin romanıdır. Bu ro-man ‘’Bağımsızlık benim karakterimdir’’ diyenleri romanıdır.
               
Romanda adı geçen yerler, üst rütbeli subay adları, saatler, birliklerin numaraları, sayıları gerçektir ve belgelere dayalıdır.
               
Türk kurtuluş savaşı çilekeş bir neslin kaybettiği birinci dünya savaşının küllerinden doğarak yedi dü-vele kafa tutan ve onların yenilgiye uğratan kahraman dedelerimizin olduğu kadar aslında hepimizin destanıdır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.