4/5 - 25 Kişi Yorum Yap
19,5 TL
30,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 04 Haziran
Standart Teslimat : 05 - 09 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

"Kurtlukta düşeni yemek kanundur" korkusunu her an enselerinde hissederek yaşayan köşeye kıstırılmış, kendileriyle ve geçmişleriyle, içinde bulundukları zamanla hesaplaşan insanları anlatıyor Kemal Tahir, Kurt Kanunu'nda. Cumhuriyetin en bunalımlı dönemlerinden biri olarak değerlendirilen "İzmir Suikasti" olayına karışan ve karıştırılanların dramı olarak da okunabilecek roman, İttihatçılar arasındaki iktidar kavgasını ve tasfiye sürecini de acımasız bir yalınlıkla ve özeleştiriyle ortaya koyuyor.

Esir Şehir Üçlemesi'nde taşıdığı umudu Yol Ayrımı'nda yitirmeye başlayan Kemal Tahir, Kurt Kanunu'nda mücadelenin kime ve neye karşı yapıldığının pek de öneminin kalmadığı günleri -hayal kırıklığını satır aralarına gizleyerek- ustalıkla betimliyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 

 

Puanlamalar

%83,3
%8,3
%0
%4,2
%4,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.10.2019

iyi yazar iyi kitap

Kesinlikle herkesin okuyup  bir yönünden kendine ters çıkarması için muhteşem ötesi bir kitap .

22.05.2019

Sarmadi

Devlet ana yi yarim birakmistim ama ittihat ve terakki ile ilgili olunca deneyim dedim.ittihatcilarin suikasti planlamasi yada devletten kacmalarini aksiyonla anlatir diye ummustum.sadece ic cekismeleri-yargilamalari ve dramlari anlatan bir kitap buldum.yazarini hatirlamadigim sari pasa adli kitap dedigim turde saheserdi. dram okumak isteyenler okusun.

21.05.2019

Hayriye en sağlamı

Üstadın, esir şehir üçlemesi, yol ayrımı, Çorum bazlı üçlemesi ile karşılaştırıldığında, edebi dili daha hafif, roman tekniği daha aksak ve fakat siyasi derdi, söyledikleri daha ağır basan kitabı Kurt Kanunu. son bölüm "insanlık sorununda" kendisi ile hesaplaşan Emin beyin kişisel öyküsü üzerinden dönem ve rejim ile sorununu resmederken, beni hep çeken kişisel öyküler olduğu için keşke Emin beyi ayrı yazsaydı diye hayıflandığım olmadı değil."O***u"  Hayriye'nin silme adamlardan daha namuslu olup bunları ele vermeyip, kurtulmalarını sağlaması ayrı bir  lezzetle anlatılmış.Üstadın romanlarında hep bir yeri olan "komitacılık" meselesi bu kitabında ekseri işlenmiş ve görüşlerini temellendirmiş Kemal Bey'in kendiyle hesaplaşmaları üzerinden. Türk siyasal hayatı anaakım literatüründe/tartışmalarında konusu bile geçmez doğru düzgün bu konunun oysaki.Genel olarak Türk siyasal hayatı ile ilgilenenlerin bilare okuması gerekir kitabı diyelim:)

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız