Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

"Kurtlukta düşeni yemek kanundur" korkusunu her an enselerinde hissederek yaşayan köşeye kıstırılmış, kendileriyle ve geçmişleriyle, içinde bulundukları zamanla hesaplaşan insanları anlatıyor Kemal Tahir, Kurt Kanunu'nda. Cumhuriyetin en bunalımlı dönemlerinden biri olarak değerlendirilen "İzmir Suikasti" olayına karışan ve karıştırılanların dramı olarak da okunabilecek roman, İttihatçılar arasındaki iktidar kavgasını ve tasfiye sürecini de acımasız bir yalınlıkla ve özeleştiriyle ortaya koyuyor.

Esir Şehir Üçlemesi'nde taşıdığı umudu Yol Ayrımı'nda yitirmeye başlayan Kemal Tahir, Kurt Kanunu'nda mücadelenin kime ve neye karşı yapıldığının pek de öneminin kalmadığı günleri -hayal kırıklığını satır aralarına gizleyerek- ustalıkla betimliyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 

 

Puanlamalar

%81,5
%7,4
%0
%3,7
%7,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

31.10.2020

Kemal Tahir'in dev eseri

Milli mücadele sonrası dönemi anlamak için fevkalade bir kitap. İzmir suikasti sonrası yaşananların derinlemesine incelenmesi.

07.10.2020

tarihi

harika bir tarih anlatımı

04.10.2020

öğretici

dönemi akıcı bir dille anlatan kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.