52,0 TL
Standart Teslimat : 21 Mayıs - 24 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kur'an'ın Beyan Üslubu Kitap Açıklaması

 


Prof.Dr. Fâdıl Sâlih es-Sâmerrâî, hayatını Kur'ân-ı Kerim'in fesâhat ve belâgatını kavramaya ve anlatmaya adayan günümüzün nâdîde şahsiyetlerden birisidir. Kur'ân'ın lügavî i'câzını gösterme adına kaleme aldığı onlarca eserden biri de "Es'iletun Beyâniyye fi'l Kur'âni'l Kerim" adlı bu kitaptır. Fâtiha sûresinden Nâs sûresine kadar akla gelmesi muhtemel yüz soruya verdiği açık ve net cevaplarla Kur'ân'ın beyân mucizesini uygulamalı olarak göstermeyi amaçlayan bu kıymetli eser, Osman Ertuğrul tarafından "Kur'ân'ın Beyân Üslûbu" unvanıyla sade bir dil ve akıcı bir üslûpla Türkçe'ye tercüme edilmiştir.

Kur'ân'ın edebî üslûbundaki gizemli nükteleri, kelimeler ve âyetler arasındaki ritmik yapıyı merak edip soru cevap yöntemiyle öğrenmek isteyen bütün öğrenci ve akademisyenlere bu kıymetli eserden faydalanmalarını tavsiye ederim. Böylesine şaheser bir kitabı Türkçemize kazandırdığından dolayı mütercimi tebrik eder, ilerdeki çalışmalarında başarılar dilerim.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Rağbet Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.