63,7 TL
Standart Teslimat : 05 Temmuz - 08 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kur'an Kadını Koruyor Kitap Açıklaması

 


Asırlardır yapılan yanlışlık; dini yönlendirmeyi ve Kur'an'ı yorumlamayı tamamen erkeklere bırakmak ve kadınları Kur'an'ı anlayıp yorumlamaktan uzak tutmak olmuştur. Böyle olmasaydı, ana dilleri Arapça olduğu halde, Arap toplumlarında bu kadar tutarsızlıklar ve Kur'an'daki kesin (muhkem) hükümlerde yorum kargaşalıkları yaşanmazdı.

Son vahiy kitabı olan KUR'AN ve İslâm dininin kesin kuralları, TOPLUMDA DEVRİM niteliğinde yepyeni kadın konumu DEĞİŞİKLİKLERİNE YOL AÇMIŞTIR. Bu yönde Kur'an, kadını koruyan ve erkek ile eşit seviyeye getiren kesin (muhkem) hükümler getirmiştir. Buna dayanarak ilk Müslüman kadınlar inançlarını korumak ve savunmak üzere erkeklerle birlikte mücadeleye katılmışlar, çeşitli güçlüklere ve işkencelere göğüs germişler, göç etmeye zorlanmışlar, hatta bu uğurda şehit olmayı bile göze almış ve vazgeçmemişlerdir.

Elinizdeki kitap, asırlardır gizlenen ve KADIN DEVRİMİNİ sağlayan Kur'an'daki evrensel ve zaman üstü gerçekleri, bir bilim adamı titizliği ile gün yüzüne çıkarmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Şira Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.11.2020

Beğenmedim

Peygamber efendimiz as. İlim öğrenmek kadın erkek tüm herkese farzdır dedi Hadisi Şerifinde. Başta eşi Hz Aişe olmak üzere birçok kadın alimler yetiştirdik. O kadın alimlerle muhaddisler, müfessirler, fakihler yetiştirdi kimi zaman. 1400 yıllık İslam medeniyetinde geceleri bile uyumadan ömrünü ilim yolunda geçirmiş ulemamiz dini eksik mi anlamış? Olacak şey değil. Onlar abdestsiz hadis bile dinlemiyorlardi. EBU HANİFELERin, safiilerin, Ahmed b hanbellerin, buharinin hayatlarını okuyalım. Ne kadar büyük âlim olduklarını görelim.

07.10.2020

Merak uyandirici

Cevremde çok konusuluyor. Merak ediyorum, okuyacağım .

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.