3,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
21,0 TL
35,0 TL %40
Standart Teslimat : 03 Aralık - 07 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kundalini Yoga Psikolojisi Kitap Açıklaması

1932 yılında Zürih’teki Psikoloji Kulübünde Kundalini Yoga üzerine verilen bu seminerler, Batı kültürünün Doğu kültürüne bakışı konusunda bir dönüm noktası olarak görülür. Avrupa-merkezciliğin zirve dönemini yaşadığı bir devirde Jung, çoğu entelektüel çevrede geri ve hatta ilkel görülen Doğu düşüncesini psikolojik açılardan anlamaya ve iç tecrübedeki simgesel dönüşümleri kavramaya çalışır. Kundalini Yoga, yüksek bir bilincin gelişim aşamaları için bir modeldir. Jung da buradaki simgeleri bireyleşme süreci dahilinde yorumlar.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%60
%0
%0
%20
%20
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.04.2021

Tavsiye Edilir

Kundalini yoga'nın da ötesinde, Jung'un "Doğu" kültürüne bakışı ve derin gözlemlerinden faydalanmak için olanak sunan bir kitap. Türkçe'deki Jung külliyatına önemli bir katkı niteliğinde, ancak Jung okuru olmayanların da keyifle okuyabileceği ve oldukça faydalı bulacağı bir eser. Çok özenli bir çeviri olduğunu da belirtmeliyim. Tavsiye edilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.