4,5/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2014

Baskı Sayısı : 4. Basım

Sayfa Sayısı : 308

Dil : Türkçe

Tertuliano Máximo Afonso boşanmış, karamsarlık içinde tekdüze bir yaşam süren bir tarih öğretmenidir. Keyfi biraz yerine gelsin diye arkadaşlarının önerdiği bir filmi videoda izlemek üzere alır. Aynı gece ... Tamamını gör
16,34 TL
25,93 TL %37
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Jose Saramago

Jose Saramago

José Saramago (d. 16 Kasım 1922, Lizbon, ö. 18 Haziran 2010, Lanzarote), Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Portekizli yazardır.Lizbon kentinin kuzeyindeki küçük bir köy olan Azinhaga'da (Ribatejo) doğdu. Yoksul bir köylü ailenin oğlu olarak büyüdü. Ailesiyle birlikte taşındığı Lizbon'da öğrenim gördü. Öğrenimi sırasında kırsal kesimde çalıştı. Ekonomik sorunları nedeniyle okulu bıraktı. Makinistlik eğitimi aldı ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Tertuliano Máximo Afonso boşanmış, karamsarlık içinde tekdüze bir yaşam süren bir tarih öğretmenidir. Keyfi biraz yerine gelsin diye arkadaşlarının önerdiği bir filmi videoda izlemek üzere alır. Aynı gece evdeki gürültülere uyanınca filmin videoda kendi kendine oynadığını görür. Filmdeki figüranlardan biri kendisinin beş yıl önceki haline tıpatıp, ikiz gibi benzemektedir. Tertuliano bu adamın izini sürmeye çalışır; saplantıya dönüşen arayışının tedirgin edici, hatta dehşet verici sonuçlara ulaşacağını anladığında ve adamın kim olduğunu öğrendiğinde garip bir hikâye gibi başlayan olay, kimlik ve benlik üzerine karmaşık bir düşünceler silsilesine dönüşecektir. José Saramago'nun lirik bir anlatımla sunduğu bilinç akışı yöntemiyle okur, metropol yaşamının birey üzerindeki etkisini de bu olağanüstü hikâyenin katmanlarında buluyor. Kopyalanmış Adam sinemaya da Düşman adıyla uyarlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 308

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

 

Puanlamalar

%91,7
%8,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

19.02.2017

Okuduğum en ilginç roman

Yazarın lirik anlatımı gerçekten çok başarılı ve esere çok hoş bir lezzet katmış. Kitabı okurken 3. bir kişinin ağzından aynı zamanda yorumlanmasını başka bir eserde görseniz yadırgayabilirsiniz ama bu eserde böyle bir şey söz konusu değil. Konusuna gelecek olursak çok farklı çok güzel çok heyecanlı.  Okumadığınız zamanlarda gün boyunca ne olacak diye veya empati kurarak benim başıma gelseydi ne yapardım diye düşünüyorsunuz. Herhangi bir türe sığdıramayacağım bir romandı. Üstelik finali de çok etkileyici ve etkisinden kolay çıkılabilecek tarzdan değil.

08.10.2016

Harika

İnsanı tepe takla eden, her şeyini olduğu gibi açığa vuran değil üzerinde düşündüren bir kitap. Kurgusu ve yazarın tarzı harika.

22.07.2016

Beğendim

"....Bu kadarını senden hiç beklemedim, bu düpedüz şeytani bir plan" " Insani bir plan, sevgili dostum, gayet insani, şeytan plan falan yapmaz, hatta insanlar iyi kalpli varlıklar olsalardı şeytan diye bir şey var olamazdı bile"... Keyifle okuduğum bir kitap oldu amaaaa eğer henüz  hiç Saramago kitabı okumadıysanız bu kitapla başlamayın derim.  Kopyalamış Adam klasik bir Saramago tarzı ancak yazarı henüz tanımıyorsanız sizi çok sarmayabilir, o yüzden konunun daha hızla akıp gittiği bi kitapla  Saramago serüvenine başlarsanız farklı yazma biçimine adapte olmanız daha kolay olur diye düşünüyorum. Körlük başlangıç için ve sizi bir Saramago hayranı yapmak için ideal.