Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Taki Akkuş, öykücülüğünün yanı sıra geleneksel halk yazınına, masallara da yönelen, önem veren bir yazarımız. Geniş halk birikimine yönelen yazar, doğal ki, halkının yaşayışı, duyarlılığı ve düşünceleriyle bütünleşip, o güzelim dünyayı sunuyor bizlere.

Akkuş, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişi olan bu masal kaynağından beslenip, esinlenirken; işleme biçimi ve anlatım tekniğiyle oldukça başarılı bir yöntem izliyor. Sunduğu masalları doğrudan anlatmadığı gibi, derlemeci bir izlenim de yaratmıyor. Halkının masallarını: Kır Çiçekleri adını verdiği halkının çocuklarına dolaylı yollardan usta bir anlatım tekniğiyle sunuyor yapıtında.

Masalların içerdiği zengin ve anlamlı özü; çocukların düşünce ve duyarlılığıyla ustaca bağdaştırırken, bilinçli yöntemiyle eleştirici bir tavır da geliştiriyor, anlatım tekniğinde. Bu tekniksel olguyu, kimi kez masalların içeriğinden doğrudan; kimi kez halk ananın temsilcileri olan çocukların anlatımından dolaylı yoldan uyguluyor.

Akkuş, öykü-masal birlikteliğinde bize sunduğu bu yapıtında halkın zengin kültürü olan türküler, halaylar ve oyunlar gibi folklorik olguları da içerikte ustaca yansıtıyor. Akkuş’un Kırçiçekleri, çocuklarımız kadar, büyüklerin de beğeniyle okuyabileceği bir yapıt.Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sarissa Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız