Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kibar Fahişelerin İhtişam ve Sefaleti

Kibar Fahişelerin İhtişam ve Sefaleti

Kibar Fahişelerin İhtişam ve Sefaleti

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Aysel Bora
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Balçıkta debelenen küçük bir "fare"ydi, hamurunda yosmalık vardı gelecek vaat eden. Henüz eğitimle bozulmamıştı, okuma yazması yoktu. Çok güzeldi. Gübrenin içinde açan bir zambaktı... Çiçek tanrıçası Flora kadar güzel... Rüzgâr tanrısı Zephyros gibi yakışıklı Lucien'e âşık oldu.

Böyle aşklara hak tanınmaz. Üstelik böyle âşıklar kendilerine de hak tanımaz. Hele Lucien'in arkasında, onu soylu ve zengin bir kızla evlendirerek sınıf atlatmak isteyen bir babası varsa... Lucien'i sevgilisinden ayırmak istediğini söylerse ikisini birbirine daha çok bağlayacağını bilen, gizlice Esther'i ayakaltından çekerek bir manastıra gitmeye ikna eden yalancı rahip bir baba: Herrera.

Manastır, bir sokak yosmasından melek yaratmaz, sonuçta kibar bir fahişe çıkar kapıdan. Tarihi değiştiren meslektaşları gibi...

Kibar Fahişelerin İhtişam ve Sefaleti, Balzac'ın kendi deyimiyle, "dünyayı düşüncelerine sardığı, yoğurduğu, işlediği, içine sızarak anladığı" eserlerinden biri.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 688

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 681

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 688

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750714511


Yorumlar (1)

Vautrin

Birçok kişi benim kadar şanslı değildir çünkü bu kitabı Cemil Meriç´in çevirisinden okudum-ki yeni bir baskısına hiçbir yerde rastlamadım piyasada yok yani. Kitabı okuduktan sonra uzun süre Vautrin'in izini sürmüştüm, müthiş bir karekter şeytanın ta kendisi, Goriot Baba'da da bir kaç yerde gözüküyor, bana kalırsa Balzac'ın şaheseri bu kitaptır, nasıl Raskolnikov ömrüm boyunca aklımın bir köşesinde yer edecekse başka bir köşesindededede Vautrin olacak.