5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
11,05 TL
17,0 TL %35
Standart Teslimat : 06 Aralık - 10 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kendini Arayan Adam Arkaş'ın Günlüğü Kitap Açıklaması


Mehcer (göç) edebiyatının en önemli birkaç şahsiyetinden biri olan Mihail Nuayme bu eseri 1917'de ABD'de üniversiteden mezun olduktan hemen sonra yazmaya başlamış, ancak 1918'de I. Dünya Savaşı'na katılmak üzere Fransa'ya gidince kitabın yazımı yarım kalmış ve ancak otuz sene sonra Nuayme Lübnan'dayken tamamlanabilmiştir.

Kitabın kahramanı Arkaş'ın hatıraları, esasen Mihail Nuayme'nin hatıralarıdır. Arkaş, Suriye asıllı zeki ve çalışkan Mihail Nuayme gibi üniversiteyi başarıyla bitirmiş, son derece garip ve anlaşılmaz tavırları olan, ailesinin tek çocuğu bir gençtir. Arjantin'in Rio de Janeiro şehrinde oturmaktadır. Suriye asıllı bir ailenin kızıyla evlenir. Balaylarının ilk gecesinde , Rio de Janeiro'da kaldıkları otelde bir cinayet işlenir. Arkaş, bundan sonra New York'un kahvehanelerinden birinde çalışmaya başlar. İnsanlarla nadiren konuşur ve sorulan sorulara daha çok "evet" ve "hayır" diye cevap verir. Karanlık ve küçük bir odada yaşar. Durmadan yazar, yazdıkları insanı düşündürür ve şaşkınlığa sürükler. İnsana hiç düşünmediklerini hatırlatır. Yeni dünyalar, yeni ufuklar açar. Arkaş hem öğrenir, hem öğretir. Bilinmeyeni bilmek, bildiğini de unutmak ister.Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 1998


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaknüs Yayınları

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.07.2018

Güzel kitap

Mihail Nuayme (17 Ekim 1889 - 28 Şubat 1988: Lübnanlı edebiyatçı, hukukçu, düşünür)İlk ve orta okulu Lübnan’da Rus Okulu'nda okudu, St. Petersburg'da Öğretmen Okulu'nda okudu, ABD' Washington Üni. Hukuk ve Edebiyat okudu. 27 sene ABD'de yaşadı, Lübnan'a döndü. Lübnan'da öldü. 40 eseri yayınlandı, eserleri 40 dile çevrildi. Lübnan'da eserleri 9 cilt olarak yeniden yayınlandı. Türkçe’ye çevrilen ve yayınlanan eserleri: Mirdad, Kendini Arayan Adam, Ey İnsanoğlu, Kalk Son Gününe Veda Et, Geçmişten Günümüze Putlar, Kısır ve Diğer Öyküler, Reenkernasyon Öyküleri, Gözlerin Fısıltısı (Halil Cibran'la birlikte)Lübnan’ın yüz akı üç yazardan biridir (diğerleri: Halil Cibran, Amin Maalouf); bana göre mutlaka okunması gereken 10 yazardan biridir.

24.01.2008

Off

Böyle bir şey olamaz sanırdım okuyana kadar. Ufuk açmak isteyen herkese tavsiye olunur. Harika!

04.01.2008

Kendini Arayan Adam

Çok gizemli ve çarpıcı bir kitap. Çok beğendim hatta iki kere üst üste okudum. Okumanızı tavsiye ederim...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.