4,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
26,4 TL
44,0 TL %40
Standart Teslimat : 28 Eylül - 02 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kendine Tapan Kadın Kitap Açıklaması

Selim İleri’nin önsözü,

Serdar Soydan’ın titizlikle hazırladığı kronolojik biyografisiyle

 

İki insanın birbirini sevmesi mümkün müdür? Yoksa kendine tapan kadın Sârâ’nın dediği gibi insan kendisinden başkasını sevemez mi?

 

Suat Derviş’in Gece Postası gazetesinde 1947 yılında tefrika ettirdiği ve büyük ilgi gören Kendine Tapan Kadın ilk kez kitap olarak okurla buluşuyor. Fosforlu Cevriye’den hemen önce kaleme alınan Kendine Tapan Kadın, sınıf çatışmasını, insani hırsların ve çıkarların toplumda açtığı büyük yaraları bütün çarpıcılığı ve cesaretiyle ortaya koyuyor. Genç bir kadının çocukluğunda açılan derin bir yara onu nasıl bir zalime dönüştürür ve en büyük zararı yine nasıl kendisine verir adım adım gösteriyor Derviş.

Titiz ve yoğun arşiv çalışmalarıyla ortaya çıkarılan Suat Derviş külliyatının mihenk taşlarından biri olan Kendine Tapan Kadın yetmiş bir sene sonra okurla buluşuyor.

 

“Kendine Tapan Kadın’ı -gerçekten soluk soluğa- okuyup bitirdiğimde, bu yaz, Ağustosta, kendi kendime “Unutulmayacak bir roman!” dedim. Anlatışıyla, ele aldığı sorunla, bazı benzersiz sahneleriyle, kurgusuyla, Hele Etmeyezli Sârâ’sıyla.”

–SELİM İLERİ-

(Tanıtım Bülteninden)

Editör: Ayla Duru Karadağ

Kapak Tasarım: Şükrü Karakoç

 

Puanlamalar
%75
%0
%25
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.09.2019

.

Sanıyorum ki kadın olması sebebiyle hakettiği değeri görmeyen bir yazar Suat Derviş. Dönemindeki edebiyatçıların birçoğuna kıyasla çok iyi bir yazar ama ismi edebiyat müfredatında geçmiyor bile. Rahatlıkla bir solukta okuyacağınız bir roman hem de senden, sizden, bizden.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.