2/5 - 3 Kişi Yorum Yap
13,0 TL
18,52 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 Mayıs - 18 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kendi Heykelini Yapan Adam: İlhan Selçuk Kitap Açıklaması


Orhan Karaveli altmış yıllık arkadaşı İlhan Selçuk'u anlatıyor...

"İlhan Selçuk bir yurtseverlik anıtı, bir insanlık savaşımcısıydı. Onun için kitaplar dolusu konuşmak, anlatmak gerek. İşte bunu bir arkadaşımız gerçekleştirdi. İlhan Selçuk'u yeni kuşaklara gerektiğince tanıtacak bir çalışma içindeki sevgili Orhan Karaveli'ye bin teşekkür."
Oktay Akbal

"Kitap boyunca düşündüm; böylesine çok yanlı, insanlığın her halini kişiliğinde barındıran bir Aydınlanmacının özelliklerini belirten anıları, mektupları Orhan Karaveli gibi, önemli kitaplara imza atmış deneyimli bir gazeteciden başka kim, dağın dibindeki cevheri keşfedercesine somut verilerle okuyucuya ulaştırabilirdi?.. Karaveli, Kendi Heykelini Yapan Adam kitabıyla, İlhan Selçuk'un Aydınlanmacı kişiliğine tanıklık görevini yerine getirmiştir."
Adnan Binyazar


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 211

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Puanlamalar
%33,3
%0
%0
%0
%66,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.10.2014

İyi bir biyografi değil.

İlhan Selçuk gibi önemli bir şahsiyetin daha iyi kaleme alınmış ve gerçekten biyografi üslubuna uygun yazılmış bir biyografiyi hak ettiğini düşünüyorum. Kitap her şeyden biraz anlatıyor ama hiçbir şeyin tamamını anlatmıyor. Ne çocukluğunun detayları, ne kariyer basamaklarını nasıl çıktığı, ne aile hayatı, ne yönetim becerileri, ne fark yaratan düşünceleri ve faaliyetleri, ne siyasi duruşu ve bunların sonuçları, ne de ardından bıraktığı fiili izler detaylıca anlatılmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.