480,0 TL
Peşin Fiyatına 3 Taksit Fırsatı!
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
Bu üründe kargo bedava!
;

Kanun Metodu Kitap Açıklaması

 

Doç.Dr.Volkan GİDİŞ tarafınan kaleme alınan Kanun Metodu isimli kitabın ilk baskısı öğrenciler ve musıkî severler tarafından çok büyük ilgi gördü ve kısa bir sürede tükendi.
Kanun Metodu isimli kitabın 2. baskısı Voice Production Yayınevi etiketiyle Kasım ayında tüm kitapevlerinde yerini aldı. Tüm öğrencilerin ve musıkî severlerin eğitimine katkı sağlayacak gerekli revizeler ve eklemeler ikinci baskıda yazar Doç.Dr.Volkan GİDİŞ tarafından yapılmıştır.
Bu kitapta, Türk Müziği çalgıları içerisinde çok önemli bir yeri olan kanun çalgısının tarih içerisindeki gelişimi anlatılarak fiziksel ve teknik yapısına değinilmiştir. Çalışmaların basitten zora doğru, mümkün olduğunca zevkli ve öğrenciyi sıkmayacak bir şekilde olmasına gayret edilmiştir. Kitapta çalgıda oturuş, tutuş pozisyonu ile çeşitli mızrap vuruşlarının önemine ayrıca değinilmiştir. Kademe kademe ilerleme sağlayabilmek ve belirli bir seviyeye ulaşabilmek için verilen çalışmaların önce sağ el sonra sol el ve en son sağ-sol el birlikteliği ile sürekli çalışılması gerekmektedir. Bu kitaptaki egzersizler ve örnek eserler “Finale” nota yazım programı ile yazılmıştır. Egzersizlerin, icra edilen taksim örnekleri ile saz eserlerinin icralarına Kanun Metodu kitabının içerisinde bulunan DVD’den veya notaların üzerinde yer alan QR kodlardan ulaşmak mümkündür. En önemlisi; İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Müziği Anasanat Dalı Lisans çalgı eğitimine ait müfredatın yer aldığı özel bir çalışma ile öğrenciler 4 yıllık eğitime ait tüm bilgilere ulaşarak musıkî ve icra yolculuklarında akademik olarak önemli ivmeler kazanacaklardır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.