9,45 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kantura Kitap Açıklaması

 


İman ettiği Allah'ından vazgeçmediği için ateşe atılan Hz. İbrahim'in eşinin ismi Kantura'dır. Ve Kantura Türk boylarının anası olarak kabul edilir. Aynı zamanda rivayete göre Hz. Muhammed de Türklerden Kanturaoğulları diye söz ederdi. İşte bu yüzden IX. yüzyılda Müslüman olan Türkler, soyları sorulduğunda; "Babamız İbrahim, amcamız İsmail" derlerdi.

Hz. Ali, Türkleri 'hiç puta tapmamış bir kavim' olarak tarif eder, çünkü onlar Müslüman olmadan önce de hiç putperest olmamışlardır. Adeta İslam'la tanışacakları günü beklemişlerdir.

Prof. Dr. Zekeriya Kitapçı'ya göre, Türk Milleti'nin, külli manada Müslüman olması; ilahi kader kalemleri tarafından yazılmış bir büyük senaryodur. Bu ilahi senaryonun yine 'Bezm-i Ezelde' Allah tarafından seçilmiş en büyük kahramanları ise Saltuk Buğra Han ve Karahanlı Türk Hakanları, Selçuklu Sultanları, Osmanlı İslam Padişahları ile İslam dininin son iman erleridir.

Tarihçi Yılmaz Öztuna ise bu sırlı kavimle ilgili olarak "Türklerin İslamiyet'i kabul edip Müslüman bir kavim olarak tarih sahnesine çıkışları ve büyük tesirler icra etmiş olmaları dünya tarihinde hemen hemen emsalsizdir" ifadelerini kullanır.

Ve işte bu necip milletin atası olan Kanturaoğulları , İslam'la tanıştığı günden itibaren, Allah'ın ve Resul'ün kutsal emanetini canı pahasına taşımış, zamanı geldiğinde de asıl sahibine teslim etmiştir.

 • Hz. İbrahim'in eşi Kantura Türk müydü?

 • Kanturaoğulları Hz. İbrahim'in soyundan mı geliyor?

 • Kantura, Hz. Muhammed'in son halkasının müjdelediği; İslamiyet'in ve mazlumların hamisi Türkler mi?

 • Kanturaoğulları nasıl bir kavimdi, hangi sırlı özelliklere sahipti?


 • Orta Asya'dan, Selçuklu'ya, Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyeti'ne İslam'ın bayraktarı olarak müjdelenen bir milletin serüvenini Kantura'da okuyacaksınız.
  (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 240

  Baskı Yılı: 2015


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Elhamra

  Yorumlar

  Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

  17.12.2015

  kesinlikle okuyun

  Çok güzel bir kitap kesinlikle tavsiye ederim.

  18.05.2015

  Hayal kırıklığı

  Eğer amacınız benim gibi bilgi edinmek ve bir şeyler öğrenmekse, bek gerekli bir kitap değil. Son dönem ideolojisine hizmet eden, bilgi vermekten ziyade bir şeyler(Osmanlıcılığı) empoze etmeye çalışan bir kitap. Ben şahsen zaman kaybettiğimi düşündüm.  

  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.