Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kanatsız Kuşlar Kitap Açıklaması

 


Yüzbaşı Corelli'nin Mandolini'nin yazarı Louis de Bernières, yıllar sonra yeni bir yapıtla karşımızda!..

Güneybatı Anadolu'nun küçük bir kasabasında, Müslüman ve Hıristiyan toplumu yüzyıllardır barış ve huzur içinde yaşamaktadır.

Kasabada süregelen gizli karasevdalar, farklı inançlardaki iki din adamının bakış açıları, birbirine karışmış ve kaynaşmış iki toplumun ilginç karakterleri Anadolu'nun bu kıyısını dünyanın birçok yerinden ayırmaktadır.

Ne var ki kısa bir süre sonra o büyü bozulur. Savaş korkunç yüzünü din ve milliyetçilik uğruna işlenen katliamlarla gösterir. Artık açlık ve düşmanlık ortalıkta kol gezmektedir.

Ve bu küçük kasabanın dışında askeri dehası ve akıl almaz cesareti ile ülkenin kaderini hayalinde yaşattığı biçimde yeniden çizen bir Mustafa Kemal vardır.

Zamanımızın en iyi ve en sevilen yazarlarından olan Louis de Bernières, Kanatsız Kuşlar'daki destansı anlatımı ve derinden etkileyen temalarıyla geçmişimize muhteşem bir yolculuk yaptırıyor.Sayfa Sayısı: 656

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar
Puanlamalar
%88,9
%8,9
%0
%2,2
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.11.2012

İki farklı yazar

Kitabı yazar ancak bir Türk´ün bileceği kadar detaylı, duyguları işlerken de bir yabancı gibi aktarmış. İki farklı kişi yazmış sanki romanı, bence çokca yardım almış kitabı yazarken. Atatürk´ü  anlatırken duygularını baştıramamış. Ben şahsen farklı bakış açılarını severim bize Anadolu´yu kendi gözünden gösteriyor, okunmaya değer bir eser.

14.01.2011

Ben yazsaydım :(

17 yıl önce Fethiye'de Kayaköy (Levissi veya Karmylassos) yıkıntıları arasında gezerken hissettiklerimin bir kısmını canlı bir şekilde karşımda bulmanın şaşkınlığı ile bir solukta okudum. Kaybettiğimiz kültürel mirasın öbür yüzünü, kendi yüzümüzü okurken bulduğum gerçeklikte anlatıldığını düşünerek okudum ve içim bir kez daha acıdı. Sayfalar birbiri ardına devrilip tükenirken, hazin son beklentisi boğazımda bir düğüm oluştururken okudum.
Bu millet destan yazan kahramanlarını unutuyor, hayatını ve yurdunu paylaştığı komşularını da unutmasına şaşmadan okudum. İçinde kendimden parçalar bulduğum çok kitap olmuştur, ama bütünün bir parçası olarak hissettiğim nadir kitaplardan biri. Bence herkes okusun.

31.12.2009

Hayran olunacak kitap

Yazarın 1900´lerin başında Anadolu´yu bu kadar iyi anlatmasına, bizi bizden iyi tanımasına inanamıyorum. Gerçekten muhteşem bir kitap. Herkes okumalı bence. Bu kadar doğal, sıcak bir anlatım. Bu kadar yakın... Aileden biri gibi... Tek kelimeyle muhteşem.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.