4/5 - 15 Kişi Yorum Yap
9,8 TL
14,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 Nisan - 27 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kalecinin Penaltı Anındaki Endişesi Kitap Açıklaması


"Kalecinin Penaltı Anındaki Endişesi", Time'ın "Beckett'den beri çağdaş yazının en büyük adı" diye nitelendirdiği Handke'nin en önemli yapıtlarından biridir. Bir tek sözcükle tanımlamak gerekirse, dille dünya arasındaki "boş"luğun romanıdır. Metin, Batı toplumlarında yaşayan "uygar" insanların ilişkisinin (=ilişkisizliğinin) yarattığı "boş"luğun "özgürleştirici" ve "öldürücü" boyutları üzerine kuruludur. Romanı edebiyat estetiği açısından farklı kılan yan, Handke'nin dile olağanüstü bir önem vererek "boş"luğun üslubunu yaratmış olmasıdır. Klasik romanlardaki tip yoktur... Metinde, kalecinin penaltı anında duyduğu endişenin bütün bir hayata yayılmasından duyulan tedirginlik ve dilin ilişki kurmadaki eksikliği büyük bir başarıyla işlenir...Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

 

Puanlamalar
%53,3
%33,3
%13,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.01.2020

Kalecinin penaltı anındaki endişesi

Kitap gerçekten çok başarılı fakat okuması, takip etmesi oldukça zor. Dolu bir kafayla okunmamalı..

16.02.2009

merhaba

Kitap varoluşçu unsurlar dikkate alınarak yazılmış.Anksiyete, boşluk,yanlızlık vb. kavramlar etrafında şekillenen çok iyi denilemeyecek ama vasatta denilemeyecek bir kitap.Okurken aklıma Camus´un yabancısını getiren farklı kitaplardan.

08.12.2007

İnce, zekice

Zeka işi bir metin diyebilirim. Yazı yazmaktan keyif alanlar, kitabın yazılışındaki ince işi göreceklerdir. Çok beğendim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.