0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
21,17 TL
29,0 TL %27
Standart Teslimat : 29 Ocak - 02 Şubat
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İnatçı Kalplerimiz Kitap Açıklaması

 

Çin’in genç kuşağının büyük ilgi gösterdiği, romanları en fazla satan yazarlardan Ye Zhaoyan’ın eserleri birçok yabancı dile çevrilmiş bulunuyor. Elinizdeki bu roman, çok genç yaşlardan başlayıp yaşlılık günlerine kadar süren sıradışı ve karmaşık bir aşk hikayesini konu ediniyor. Yazar usta bir dille aşkın gizemlerini ve insanları nasıl kuvvetle birbirine bağladığını tartışıyor.
Ye Zhaoyan, bütün bir roman boyunca bireysel, toplumsal ve politik tüm yaşananlara, keskin bir eleştirel gözle yaklaşarak yazıyor. Genç insanların ideolojiyi kanıtlamak adına giriştikleri fedakarlık içinde yaralanmalarını gerçekçi bir gözle inceliyor. Romanın arka plan öyküsü, Kültür Devrimi başlarında kentli eğitimli gençlerin devrimi köylere yaymak için kırlara gitmelerinin teşvik edilmesi ile başlıyor. Korku ve heyecan içinde bir yalnızlık ve derken kahramanımız Bud hayatının aşkını görüp vurulsa da epey bir zaman hiç karşılık görmüyor ama sabırla, kararlılıkla peşinden giderek sonunda hiç ummadığı halde, bu güzel kızın kalbini kazanmış olduğunu anlıyor. Üstlenilen misyonlar ve tutkular uzun bir süre onların birleşmesini engelliyor, sonunda otuz yaşına geldiklerinde evlenen aşıklar daha sonra Çin’in büyük değişim gösterdiği yeni dönemi yaşarlar.
1957’de Nanjing’de edebiyat çevresinden olan bir ailede doğan Ye Zhaoyan gerçekçi, özgün ve içten anlatımıyla yakın dönemin birkaç kuşağına ulaşmakta oldukça başarılı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.