38,35 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İki Yeşil Su Samuru Kitap Açıklaması

 

Mutluluğu ve huzuru hiçbir yerde ve hiçbir kimsede bulamayan, kimseye güvenemeyen genç bir kadın: Nilsu.


Terk edilmekten korktuğu için hep kendisi terk ediyor.


Annesine olan hayranlığı ve bağlılığı kendi yaşamını kurmasına engel olan, duygusal ve ütopik bir çevreci: Teoman.


Annesinin gizemli intiharıyla yaşamı altüst oluyor.


Buket Uzuner’in artık bir klasik olan İki Yeşil Su Samuru romanı çağdaş bir kadının portresi etrafında çok katmanlı olarak insan durumlarını sorguluyor. Yazar mizah dolu, çarpıcı ve gerçekçi üslubuyla 80’li yılların toplumsal ve siyasal ortamını ustaca anlatırken romanın kahramanları kimi zaman modernizmin altında ezilerek yaşamla ölüm arasında gelgitler yaşıyorlar.


İki Yeşil Susamuru, Anneleri, Babaları, Sevgilileri ve Diğerleri yaşadığımız dünyaya, aşka, çevre sorununa alternatif çözümler arayan aydın ve farklı bir çiftin hikayesi, bir modern zamanlar romanı.


 


 (Tanıtım Bülteninden)

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Buket Uzuner'le görüntülü söyleşi

"Daha İyi Bir Dünya ve Aşk Hayal Etmeye Devam Ediyorum!"

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.09.2019

hayal kırklığı

Uzun beyaz bulut Gelibolu, su ve toprak romanlarını soluksuz okuduğum Buket Uzuner'in bu kitabını hikâyesi maalesef beni pek sarmadi. Bitirmek için devam ettim ama buraya kadarmış.

18.09.2015

Eleştri

Adını çok duyduğum için almıştım kitabı ancak kitap elimde bir aydır sürünüyordu en sonunda bitirdim. Mektuplaşmalar kitaptan kopardı beni.  Sonu da çok havada gibi ama yine de sıradan bir kitap değildi. Tavsiye edebilirim

12.07.2015

Tam Anlamıyla Mükemmel

Son sayfalarında dumura uğramam bir yana kitabı bitirdiğimde yeşile boyanmış ve yeşil kalemle üzerinde YEŞİL yazan iki susamurunun beni terk ettiğini düşündüm.Belki intihar belki gerçek bir terk.Kim bilir bence asla öğrenemeyeceğimiz gerçekleri sadece Buket UZUNER bilir :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.