31,95 TL
Standart Teslimat : 26 Mayıs - 29 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ihlamurlar Açarken Kitap Açıklaması

 

IHLAMURLAR AÇARKEN, Trakya'daki Milli Mücadele süresince, Vize, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul ve Selanik'in kapılarını aralayarak yakın tarihimizin olaylarını bize izletmeye çalışan, belgesel nitelikli tarihi bir roman.

Savaşların, göçlerin, yangınların, çete baskınlarının yaşandığı o acı günlerde, Vizeli bir genç kız olan Eleni ile sevgilisi Yusuf'un yarım kalan aşkının ve yaşadıkları ayrılıkların hüzünlü hikâyesini anlatılıyor. Yazar Mübadeleden önceki ve özellikle Trakya'daki Milli Mücadele'de yaşanan olayları belgelere dayanarak anlatırken, Türklerle Rumların kardeşçe yaşadığı yerlerin, tarihsel, kültürel ve ekonomik yönlerini de ele alıyor. Edirne Yerel Tarih Grubunun on dört yıldır başkanlığını yapan Güngör Mazlum, insanlarımızın, geçmişlerini gerçekçi bir biçimde öğrenebilmelerine katkıda bulunabilmek için her türlü dinsel, etnik, kültürel ayrımcılıktan uzak, belgelere dayalı bir çalışmayı roman tadında okuyucuya aktarıyor.

IHLAMURLAR AÇARKEN, okuyucunun elinden bırakamayacağı bir sürükleyicilikle, yakın tarihimizi de gözden geçirmenizi sağlarken, Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi zorluklarla kurulduğunu belgeliyor. IHLAMURLAR AÇARKEN, bizi bir asır öncesine götürecek, o günlerin inanılmaz olaylarını yaşatacak ve belleklerde derin izler bırakacak.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.