39,0 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler Kitap Açıklaması

 


İnsan olmanın ve dünyaya atılmışlığın lanetini bayrak gibi taşıyan, sözün bittiği yerde başlayan bir kitap: İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler. "Neye inanacağınızı siz seçersiniz," diyen dev bir yazardan birbirine bağlı anlatılar ve farkındalıkla örülü, bangır bangır bir metin. 25 yaşındayken yayımlanan ilk romanıyla Amerikan edebiyatına yepyeni bir soluk getiren, büyük eseri Infinite Jest ile Tüm Zamanların En İyi 100 Kitabı (Time) seçkisine giren David Foster Wallace, kayıp bir kuşağın en özgün seslerinden biri sayılıyor. 2008 yılında hayatı boyunca ona eşlik eden depresyona yenik düşen ve intihar ederek hayatına son veren David Foster Wallace, İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler'de gündelik detaylardan grotesk anlara uzanarak çağa özgü insanlık tecrübesini ortaya koyuyor. İğrenç Adamlarla Kısa Görüşmeler, söylediklerimiz ve dinlediklerimizin gerisindekileri görmek isteyenleri, insan bilincinin karanlık koridorlarına doğru kısa ama sarsıcı bir yolculuğa çıkarıyor.Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

İğrenç adamlar, kurban kadınlar
Aysu Önen


Wallace’ın durumu açıklamak için Freud’a sığınarak, erkeklerin annelerine duydukları aşk nefret gelgitlerini bahane göstermesi gülünç aslında. Ortada bir misojinistik meydan okuma var: Bize bakın, biz erkekler iğrenciz. Kadınları anlamayız, onlara karşı öküzlükler yaparız. Sonra da aramızdan biri çıkar ve hepimizle dalga geçer ve bizi kurtarır. İğrenciz ve gurur duyuyoruz. İşte size ironi.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.11.2017

Kitap Okumak Ya da Okumamak

Ben Çehov gibi açık ve net yazan yazarları severim. Bu kitabı sipariş ettim çünkü önceki siparişimi kaldırıp attığımı unutmuşum. Bu kadar ağır tasvirlere ne gerek var? Katkısı nedir? Bu denli manzara detayı vermek istiyorsan kitap yazmak yerine fotoğraf ya da film çek. Böylece hem bizi yormazsın hem  de metin eziyet haline gelmez. Bence James joyce gibi Wallace gibi yazarlar kitap yazsınlar ama kendileri okusunlar. Hayatını anlatan filmin büyüsüne kapılıp aldığım, ama bir kaç sayfa öteye geçemediğim bir kitaptan söz ediyorum. Beğenenlere diyecek sözüm yok. Fakat kitle için değil, yazarın kendi için yazdığı, dolayısıyla anlaşılmak diye bir kaygısının da olmadığı, akıp gitmeyen, labirente benzeyen kitapları ben istemem, bulmaca sevenler okusun.

18.04.2014

yoğun

Wallace´ın dahiyane zekasına, cümlelerinin kaliteliliğine diyecek yok.. Ancak ÿ"Bu Suÿ" kitabını okuyup bu kitaba yönelenler hüsrana uğrayabilir.
Kitap baya yoğun. Hele ilk başları çok sıkıyor. Defalarca bırakıp tekrar elime aldım.. Özel vakit ayırarak okunması gereken, yolda, metroda, otobüste, iş yerinde okunacak bir kitap değil..

14.05.2011

İnanılmaz

Tek kelimeyle, pardon iki kelimeyle; çok cüretkar...
Wallace boynuna doladığı ilmikle en büyük haksızlığı biz okurlarına yapmış.
Diğer kitaplarını da istiyoruz... İstiyoruz...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.