43,05 TL
Standart Teslimat : 12 Aralık - 15 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hikayem Paramparça Kitap Açıklaması

 


"Annemin öldüğünü anlatma, onun etkisi altında olduğum için kendisini sevdiğimi düşünmesin."
"Tamam Galip."
"Karanlıkta uyuyamadığım için gece lambasını açık bıraktığımı anlatma, beni ottan boktan korkan biri zannetmesin."
"Tamam Galip."
"İlk defa âşık olduğumu anlatma, beni bu konularda tecrübesiz biri zannetmesin."
"Tamam Galip."
"Geçen sene el frenini çekmeyi unutup Kartal'ı boklu dereye yuvarladığımızı anlatma. Malının kıymetini bilmeyen biri olduğumu düşünmesin."
"Tamam Galip."
"Babamın orospu çocuğu olduğunu anlatma. Onu bizzat ben anlatmak istiyorum."
"Tamam Galip."

Gecenin ilk müşterisi olan, sabahçı kahvelerinde, çorbacılarda ayılan genç adamlar. Bazen en anlamsız yüzü yaşamanın ve bazen yel değirmenini arayan içli bir hatıra. Henüz ölmemişler ve ölümle tanışmamışlara yazılmış hikâyeler... Namluya sürülmüş küfür... Büyümemiş bir çocuk... Pati yapan arabalar, yutkuna yutkuna dinlenen şarkılar ve hayattan meseleler. Kutlanan yenilgiler, "hayat kerpiçten bir gökdelen sevgili kardeşim, yanlış bir parantezde yaşıyoruz. Bırak konuşalım, iki çift laf edelim, yüz yüze bakıyoruz..."

Emrah Serbes, hayatı kendine katık eden, sokaktan çağlayan bir sesle yeraltının dumanını anlatıyor bize. Bitmez bir ergen öfkesiyle kuyuya düşmüş çocuklara sesleniyor.

Emrah Serbes'ten parça parça anlar, parça parça anılar, paramparça hikayler...Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Emrah Serbes’in İletişim Yayınları’ndan çıkan son kitabı Hikâyem Paramparça’yı okurken de kafam karışıktı; 'Galip İşhanı' hikayesine gelene kadar sürekli aynı soruyu sordum kendime: Ben bu kitabı sevdim mi?.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.08.2019

Sevemedim

4 kitabını 1 haftada bitirdim ve hayatım paramparçayı en sona bırakmıştım.Şuan yarısından fazlasını okudum ve açıkcası sevemedim, zorla okuyorum, bitirebileceğimden şüpheliyim. Diğer kitaplarından sonra olmamış. Adı gibi paramparça bir kitap olmuş, ne okuduğumu anlamıyorum

23.03.2016

harika..

çok şey beklemeden hakikaten okumak için okumak lazım.. müthiş akıcı.. müthiş betimlemeler

30.11.2014

Hayal Kırıklığı

Kitabı hiç araştırmadan, sadece Emrah Serbes´in kalemine ve üslubuna güvenerek aldım. Daha önce de Deliduman ve Erken Kaybedenleri okumuştum, ancak o kitaplardan sonra Hikayem Paramparça tam bir hayal kırıklığı. Sosyal medyada sürekli paylaşımlarını gördüğümüz Küçük İskender havası taşıyan bölümlerden oluşuyor. Ancak twitterda özlü söz yazmak isteyen ergenler bu kitaptan faydalanabilirler.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.