28,8 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Hani Ayrılıklar da Sevdaya Dahildi? Kitap Açıklaması

 

İlişkilerinizde cevaplarını bulamadığınız sorular sorarak kendinizi yıprattığınızı düşünüyor musunuz? "Neden?", "Acaba?" gibi kafanızdaki soru işaretlerini kaldırmak; aklınızdaki soruların cevaplarını bulmak ister misiniz? Öyleyse doğru yerdesiniz. Hani Ayrılıklar da Sevdaya Dahildi?; ilişkilerdeki sorunların altında yatan asıl nedenlerin karşı tarafla değil kendinizle ilgili olduğu, bağlanma biçiminin bu sorunların temelinde bulunduğu, bazı şeylerin aniden değişemeyeceği konularını ele alıyor. İlişkilerinde sorun yaşayan herkesin göz gezdirmesi gereken, klinik psikolog Ziya Ünlütürk’ün severek okuyacağınız kitabı Hani Ayrılıklar da Sevdaya Dahildi?'nin içeriğini birlikte inceleyelim.

 

“Hani Ayrılıklar da Sevdaya Dahildi?” adlı kitabı neden okumalısınız?

Hani Ayrılıklar da Sevdaya Dahildi?; günlük yaşama dair etkileyici tespitler içeren, kelimelerde âdeta kendinizi bulabileceğiniz bir eser. Kitap, hayata karşı nasıl bir tavır takınılması gerektiğine değinirken insanların neyi neden yaptığının anlaşılmasını sağlıyor. Her sayfada kendinizi görebileceğiniz kitap, duygusal boşlukta olduğunuz bir dönemdeyseniz o boşluktan sizleri çıkarıyor. Eser sayesinde doğru bildiğiniz ama yanlış yaptığınız şeyler hakkında aydınlanma yaşayacak, bilgilendikçe gücünüzün farkına varacak ve hayata karşı bakış açınızı değiştireceksiniz. İnsanları ilişki içinde değil de ayrılık sonrası tanıyabileceğinizi anlatan eser; bağlanmak için aynı özellikteki insanları tercih etmenin ve sonunda yaşanan ayrılıkların rastlantı olmadığını anlatıyor. Kitap, ayrılıkların nedenini şimdide değil eskide aramanız gerektiğine, travmaların ve ayrılık sonrası sürecin doğru yönetilmesinin kritik olduğuna değiniyor. Yazar; önemli olanın başkasına değil kendinize değer vermek olduğu, başkasından bir şeyler beklemeden sizin harekete geçmeniz gerektiği mesajını veriyor. Farkında olmadan hissettiklerinizi kulağınıza fısıldayan eser; size kendinizi sorgulama, sorguladıkça bir şeylerin farkına varma ve daha güçlü bir birey olma imkânı tanıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Hani Ayrılıklar da Sevdaya Dahildi? eserinin bebeklikten başlayarak yetişkin olma süreci de dahil olmak üzere birçok konuyu ele aldığını ve küçük hikâyelere yer verdiğini biliyor muydunuz? 1984 yılında doğan klinik psikolog Ziya Ünlütürk'ün kişisel gelişim kitabı, 2022 yılında Destek Yayınları tarafından basılır ve 184 sayfadan oluşur. Ünlütürk, kitabını psikolojik temellerle ele alır. Kitap; bir bebeğin annesi ve babasıyla olan ilişkisine, kıskançlık duygusuna, çocukluk aşkı da denilen ilk aşkına ve insanların sonrasını düşünmeden yaptıkları yanlış hareketlere değinir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Klinik psikolog Ziya Ünlütürk’ün Hani Ayrılıklar da Sevdaya Dahildi? adlı kitabını okuduktan sonra dilerseniz Esra Ezmeci’nin en çok okunan kitaplarından olan İz Bıraktığın Kadar Varsın veya Kararı Ben Veririm adlı eserlerini okuyabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.