4,5/5 - 24 Kişi Yorum Yap, Kazan!
21,0 TL
30,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 17 Eylül
Standart Teslimat : 18 - 20 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Mustafa Kemal'in gözünde, eylemin 'meşruluğu' demek, halkça onalanmış olması demektir. Yoksa Kongreleri, Büyük Millet Meclisi'ni anlamak ve açıklamak mümkün olamazdı. Şu sözlerini bir de: '... Bir devreye yetiştik ki, onda her iş meşru olmalıdır. Millet işleri de ancak milli kararlara dayanmakla, milletin genel duygularına tercüman olmakla gerçekleşir.' Siz Osmanlı ülkesinde, 'milli kararlara dayanmak', 'meşruluğu' bunda aramak ne demektir bilirmi misiniz? Padişahı ve Halifeyi silmek, hiçe saymak demektir! Mustafa Kemal, Amasya Tamimi'nden itibaren, Osmanlı meşruluğunu reddetmiş, tarihsel meşruluğu önemsemiştir. Buysa 'ihtilâl'in ta kendisidir."
- Attilâ İlhanSayfa Sayısı: 426

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%83,3
%8,3
%4,2
%0
%4,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.10.2016

Ekitap

Ekitap olarak gormek istiyoruz

11.03.2013

...

Atatürk'ü gerçekten anlamak istiyorsanız mutlaka okumalısınız. Bu kitabın bir diğer yan etkisi de okuduktan sonra Nutuk okumak istemeniz. Kitapta A. İlhan'ın 77-78-79 yıllarında yazdığı yazılar var. O yıllarda batılı güçlerin ülkemizde neler yapmaya çalıstığı açıkca yorumlanmış. İşin üzücü ve okurken sizi sinirlendiren yanı ise batılıların günümüzde emellerine büyük ölçüde ulaştıklarını farketmeniz... Kısacası herkesin okuması gereken bir kitap.

01.02.2009

..

Mustafa Kemal´in beylik sloganlar ve dar kalıplarla anlatılmadığı,Türk gençliğine pek anlatılmadığı hallerinin de yer aldığı çok önemli bir eser.Gençlik bu kitabı okursa yabancı liderler yerine kendi Başkomutan´ını idol olarak görmeye ve kendi milletinin yarattığı kahramanı iyice tanıyarak kendine ve milletine daha çok güven duymaya başlayacaktır diye düşünüyorum.Mutlaka okuyun.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız