81,25 TL
Standart Teslimat : 10 Şubat - 13 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Güneşi Uyandıralım Kitap Açıklaması

 

Bir çocuğun yalnız dünyasında yaşadığı maceralara konuk olmak ister misiniz? Güneşi Uyandıralım, her kesime hitap eden kitaplar arasında yer alıyor. Zeze'nin ve ona arkadaşlık eden kurbağasının kalpleri ısıtan öyküsünün anlatıldığı kitapta zaman zaman hüzünlendiren zaman zaman güldüren ögeler yer alıyor. Gelin, sevdiklerinden uzakta olan Zeze'nin öyküsünü daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

 

''Güneşi Uyandıralım'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Güneşi Uyandıralım adlı kitapta Zeze karakterinin ergenlik döneminde ve sonrasında yaşadıkları anlatılıyor. Eserde umutların daima bir güneş gibi doğmasından bahsediliyor ve bir çocuğun hayal gücünün derinlikleri irdeleniyor. Zeze, tüm sırlarını dostu kurbağayla paylaşıyor. Kitaptaki olay örgüsü Zeze'nin hayatının hiç ummadığı bir yerden başka bir yere yönelmesiyle şekilleniyor. Eserin duygusal bir öykü olmasının yanı sıra umut verici ve motive edici bir yanı da bulunuyor. Çocukluğa dair bakış açıları ve olaylar barındıran kitap aynı zamanda büyük bir okur kitlesine hitap ediyor. Zeze'ye bu macerada manevi babası Maurice Chevalier, öğretmen Fayolle ve aşçı Dadada eşlik ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Güneşi Uyandıralım adlı kitabın Şeker Portakalı isimli kitabın devamı olduğunu biliyor muydunuz? Peki bu eserin devamının da Delifişek adlı kitapta işlendiğini daha önce duymuş muydunuz? Okuyan herkesi duygudan duyguya sürükleyen ve Zeze'nin yaşamının farklı zamanlarını aktaran bu önemli kitaplar Brezilyalı yazar Jose Mauro de Vasconcelos tarafından yazılır. 2018 yılında Can Yayınları tarafından basılan Güneşi Uyandıralım, Saadet Özen tarafından Türkçeye çevrilir. Kitap, Zeze'nin bakış açısıyla yazılır. Kitapta mutluluğu bulmaya, mutlu olmaya dair anlatılar yer alır. Şeker Portakalı kitabında tanıtılan Zeze ve arkadaşlarının hikâyesi, Güneşi Uyandıralım kitabında daha gelişmiş ve ilerlemiş bir hâl alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer Vasconcelos'un Güneşi Uyandıralım eserini sevdiyseniz bu kitapta yer alan ana karakter Zeze'nin ve arkadaşlarının diğer maceraları için Şeker Portakalı ve Delifişek adlı yapıtları da okuyabilirsiniz. Bu eserler haricinde yazar Jose Mauro de Vasconcelos tarafından kaleme alınan diğer kitaplara göz atmak isterseniz; elmas arayan insanların yaşadıklarını anlatan Yaban Muzu, yetim ve yalnız bir çocuğun hayal dünyasına giren Kardeşim Rüzgar Kardeşim Deniz, bir sokakta geçen toplumsal hikâyelere değinen Çıplak Sokak, Ressam Pedro'nun çocukluk hayallerini gözler önüne seren Japon Sarayı ve Kızılderililerin yaşamına odaklanan Kırmızı Papağan adlı yapıtları da okuyabilirsiniz. Bu eserlerin her biri dünya edebiyatında çok ses getiren kitaplar arasında yer alıyor.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.03.2022

Harika

Şeker Portakalı'ndan sonra keyifle okumaya devam ettiğim bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.

18.05.2021

Devam kitabi

“Seker Portakali” kitabinin devami niteliginde olan bir eser. Okumasi cok keyifli idi. Kesinlikle tavsiye ederim.  

31.03.2021

Şeker Portakalı sevenlere tavsiye

Şeker Portakalı kitabını sevdiyseniz devam kitabını da mutlaka okumalısınız. Zeze bize gene farklı duygular yaşatmaya bu sefer farklı hayali arkadaşları ile devam ediyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.