39,0 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Gün Ortasında Karanlık Kitap Açıklaması

 


Gün Ortasında Karanlık, romancılıkta özel bir tür olan hapishane romanlarının kuşkusuz en başarılı örneklerinden biri. Arthur Koestler kitabında, kahramanı Rubashov aracılığıyla iktidar - yetki ilişkisini sorgularken, öznel "iyi" aynı zamanda nesnel "iyi" de olabilir mi ve kişi insanlık adına insan'a kendi öznel "iyi"sini dayatabilir mi sorularına cevap arıyor. Kendi yaşam öyküsü de en az eserleri kadar ilginç olan ünlü romancı, ustaca bir kurgunun içine yerleştirdiği mahkumları, hapishane hücrelerini, sorgu odalarını olabildiğince canlı bir dille anlatıyor. İspanya'da Ölüm Güncesi, Haçsız Haçlılar, Spartaküs gibi kitaplarıyla tanıdığımız Arthur Koestler, romanında okuru kahramanla duygu birliği kurarak atılacağı bir iç hesaplaşma macerasına davet ediyor.Sayfa Sayısı: 253

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.09.2006

Eleştirel Bir Roman

Arthur Koestler kendi yaşadıklarının da etkisi ile bir sistem eleştirisi yapıyor. Rubaşov isimli roman kahramanı devrim öncesi ve sonrası hem bir fikir adamı hem de eylem adamı olarak önemli hizmetlerde bulunmuş, önemli mevkiler ve saygınlık kazanmıştır. Ama sistem oturup çarklar dönmeye başladıktan sonra devlet mekanizması öğütme işlemine önce mimarlarından başlayacaktır. Hapishanede geçen günler Rubaşov´un hem çevresindekilerle hem de kendisiyle hesaplaşmasına vesile olacaktır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.