Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gözlerini Kaçırma

Gözlerini Kaçırma

Gözlerini Kaçırma

7/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Remzi Kitabevi , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Her kadın anne doğar, deseler de korkuyorsun. Söylendiğinin aksiolmasından. Anne doğmamış olmaktan, çıbanbaşlarından. Hitler'in odeneyini duyduğundan beri daha da korkuyorsun. Giderek ısınansacın üstünde, kucağında bebeğiyle çırılçıplak bırakılan kadınolmaktan... Korktuğun başına geldi işte. Bebeğinin üstüne oturdunve yanmaktan kurtuldun."Gözlerini Kaçırma, bir aileden üç kuşak kadının hikâyesiniaktarırken, kutsal halesiyle annelik mitini sorguluyor.Önyargıları altüst eden roman, binlerce yıldır ata erkil kültür tarafından parlatılan bu haledeki çatlaklara işaret ediyor. Kadınkahramanların, roman evreninde alabildiğine açılan dünyası, okuru;aidiyet, yalnızlık, suçluluk duygusu ve vicdan üzerine evrensel sorularla buluşturuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 232

Dil : Türkçe

ISBN: 9789751416193

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Acımasız bir yazarla karşı karşıyayız, ne kendine ne kahramanlarına ne de okuruna acıyor Irmak Zileli. Acımanın, uğunmanın zamanı çoktan geçti, der gibi. Kutsal anneler gününü de, sanırım böyle kutluyor..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

ben de üzgünüm

Tanıtım yazıları ve arka kapak yazısıyla merak uyandırsa da, okuyunca yazarın işlediği konu hakkında kafasının bir hayli karışık olduğu anlaşılıyor. Her konuda bir çift laf eden, olayları sondan başa doğru anlattığı için merak uyandırmak ve akıcılık bir yana,  ´Bana ne bunlardan´ dedirten, bazı bölümleri dedikodu kıvamında bir ´roman´.

Karışık

İsmiyle ve arkasındaki yazısıyla beni gerçekten heyecanlandırmıştı fakat ilk okumaya başladığımdan beri kitap biraz karışık anlatım değişik ama sürükleyici değil beğenmedim üzgünüm